jedno ze zdjęć z wystawy, przedstawiające ewelinę manistę w trakcie radości z otrzymanego medalu.

Zobaczcie wystawę poświęconą polskim zwycięzcom tegorocznych Igrzysk!

Wystawa zdjęć dokumentujących zmagania polskich zawodników Olimpiad Specjalnych na Igrzyskach w Austrii otwarta na PGE Narodowym. Autorem fotografii jest znany fotoreporter sportowy – Adam Nurkiewicz. Zdjęcia będzie można oglądać do piętnastego czerwca. Później wystawa ruszy w objazd po kraju.

Igrzyska w Austrii to najważniejsza impreza dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w tym roku. Nasz kraj reprezentowało 46 zawodników, którzy walczyli w pięciu dyscyplinach; hokeju halowym, łyżwiarstwie szybkim, narciarstwie biegowym i alpejskim oraz biegach na rakietach śnieżnych. Nasi wspaniali zawodnicy przywieźli 39 medali; 10 złotych, 15 srebrnych i 14 brązowych – powiedziała Dyrektor Generalna Olimpiad Specjalnych Polska Joanna Styczeń-Lasocka.

Dzięki 30 zdjęciom zrobionym przez Adama Nurkiewicza możemy wrócić wspomnieniami do tamtych dni – dodała.

Sport ma energię, która daje ludziom siłę, by przełamywać własne bariery. Nasi zawodnicy to osoby z niepełnosprawnością intelektualną, ale ich życie składa się z takich samych dobrych i gorszych chwil jak osób pełnosprawnych, a sport daje im szanse by w życiu zawodowym i prywatnym osiągać jak najwyższe cele i jak najwięcej czerpać z życia społecznego – podkreśliła.

Z kolei prezes PFRON – Robert Kwiatkowski – powiedział: że wystawa plenerowa – Pragnę Zwyciężać – poświęcona tegorocznym Zimowym Igrzyskom pokazuje wspaniałą walkę osób z niepełnosprawnością o sukces, ale też sposób w jaki przeżywają porażki. Symbolem tej wystawy jest miejsce gdzie jest eksponowana – czyli ogrodzenie PGE Narodowego i to ogrodzenie staje się symbolem przełamywania barier. Chcemy dotrzeć do tysięcy ludzi, którzy tutaj przechodzą, odwiedzają stadion narodowy. Bardzo ważne jest dla nas, że mamy nowego partnera. PGE Narodowy po raz pierwszy uczestniczy w naszych działaniach. To obiekt w pełni dostosowany dla osób niepełnosprawnych więc to – tym bardziej – cenny i wartościowy partner. Uznaliśmy, że zdjęcia są tak wartościowe, pokazują emocje przybliżają tę całą walkę, że warto je pokazać – mówił Kwiatkowski.

Fotografie sportowych zmagań uzupełniają zdjęcia z otwarcia tegorocznych Igrzysk. Ekspozycje można oglądać na parkanie PGE Narodowego od strony Alei Zielenieckiej.

 

Źródło zdjęcia: pgenarodowy.pl, autor: Adam Nurkiewicz

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.