wynalazek pana marka - krzesełko dla niepełnosprawnych

Zobaczcie krzesełko do znoszenia wózkowiczów po schodach.

Pomysłowy mieszkaniec Słupska Marek Lucima skonstruował urządzenie, dzięki któremu można bezpiecznie znosić wózkowicza ze schodów. Jak wygląda wózek schodowy? Masywne krzesełko z podłokietnikami jest osadzone na ramie z trzema dużymi kołami. Na jedno z nich składają się trzy mniejsze kółka. Dzięki połączeniu kilku elementów można wnieść lub znieść osobę siedzącą na takim wózku po schodach.

Wynalazek może się przydać szczególnie w budynkach, w których nie ma wind. Wynalazca postanowił skonstruować urządzenie po tym jak jeden z jego znajomych żalił się, że codziennie zmaga się z wielkimi schodami by swojego syna po wypadku sprowadzić z wysokiego piętra na podwórko.

Dotychczas powstały dwa pomysłowe krzesełka. Jedno użytkuje wspomniany przyjaciel wynalazcy a drugie miejski ośrodek pomocy rodzinie w Słupsku.

Dokładnie dwa dni wcześniej byliśmy u naszego podopiecznego, któremu pomagaliśmy wyjść z domu i wieźliśmy go do banku gdzie musiał załatwić pilne sprawy – powiedziała Magdalena Kościeńska z ośrodka w Słupsku. Z czwartego piętra znosiliśmy go na rękach. Teraz dzięki panu Markowi pomoże nam krzesełko schodowo-spacerowe – dodała.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.