NA ZDJĘCIU ZNAJDUJĄ SIĘ ORGANIZATORZY AKCJI

Zatankujcie litr paliwa zamiast piwa! Ciekawa akcja w Poznaniu

Trwa bardzo ciekawa akcja litr paliwa zamiast piwa. Zorganizowali ją czterej faceci po trzydziestce z Poznania. W ramach akcji chcą zebrać 1922 litry paliwa w zbiórce internetowej. Liczba ta nie jest przypadkowa ponieważ w tym właśnie 1922 roku powstał klub piłkarski Lech Poznań. Każde przelane pięć złotych to jeden litr paliwa, który pozwala jednorazowo przywieźć i odwiedź podopiecznego Stowarzyszenia Na Tak na rehabilitację. To dla nich właśnie zbierane są pieniądze.

Lech Poznań zadeklarował, że jeśli w ciągu pięciu najbliższych dni uda się zebrać 1922 litry paliwa, to klub zaprosi na mecz 200 podopiecznych Stowarzyszenia Na Tak.

Organizatorami akcji są czterej faceci po trzydziestce, którzy w listopadzie obchodzą urodziny Krystian Włodarczak ze Stowarzyszenia Na Tak, Szymon Pawłowski, piłkarz Lecha Poznań, Franciszkanin ojciec Leonard Bielecki i dziennikarz Tomasz Wolny. „Urodziny ma się raz w roku i szkoda by było tego dnia nie wykorzystać jakoś szczególnie” – mówi Włodarczak. „Pierwszą urodzinową zbiórkę zorganizowałem już cztery lata temu i co roku dołącza do mnie kolejny jubilat. Najpierw ojciec Leonard, rok później Tomek Wolny, a teraz Szymon Pawłowski”.

„Najważniejsze w tej akcji jest to, że zbiórka za każdym razem jest wielkim sukcesem. Udowadnia, że wciąż są ludzie którzy chcą pomagać. W ubiegłym roku internetowa akcja tankowania wirtualnych litrów paliwa opierała się na rywalizacji. Ten z naszej trójki, który zebrał najmniej paliwa, miał umyć wszystkie okna w siedzibie stowarzyszenia. Ostatecznie okna myliśmy wspólnie i sprawiło nam to tyle radości, że również w tym roku nie mogliśmy sobie odpuścić tej zabawy, mając przy okazji ważne zadanie do wykonania pomóc niepełnosprawnym” – dodaje.

Stowarzyszenie pomaga około 700 osobom z niepełnosprawnością intelektualną rocznie. Organizuje między innymi marsz na tak, w którym biorą udział osoby z Zespołem Downa, ich rodziny i przyjaciele. Jeżeli chcecie wesprzeć akcję, do czego gorąco namawiam, to link do niej znajdziecie tutaj: www.litrpaliwa.pl

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.