Zdjęcie 40x60, widok poziomy. Przestrzeń zdjęcia wypełnia fragment starej kamienicy z czerwonej cegły na tle błękitnego nieba. Widoczne jest ostatnie piętro i blaszany dach budynku, zakończony z jednej strony wieżyczką. Wieżyczka też jest z czerwonej cegły, a w jej trójkątnym froncie znajdują się dwa jednoskrzydłowe okna. Po ich obu stronach betonowe ozdobniki w kształcie uchwytu dawnej pieczątki. Nad oknami dekoracyjne, smukłe wykończenie wieżyczki. Obok wieżyczki, z prawej strony, znajdują dwa okna dachowe, trzecie jest w ozdobnym erklu zwieńczonym spiczastym blaszanym daszkiem. Na widocznym piętrze są cztery dwuskrzydłowe okna w białych ramach. Murowana, brązowa obwódka wyraźnie oddziela okna od elewacji. Piętro i dach są rozdzielone ozdobnym gzymsem w kolorze brązowym.

Wystawa głuchoniewidomych w Gdańsku.

Głuchoniewidomi obfotografowali najciekawsze miejsca Gdańska. Zrobione przez nich zdjęcia będzie można podziwiać na startującej trzeciego listopada wystawie Popatrzmy razem na Gdańsk. Pierwszy z zaplanowanych czterech wernisaży będzie miał miejsce w Europejskim Centrum Solidarności. Wystawie towarzyszyć będą warsztaty w ciemności i ciszy oraz z zakresu komunikacji osób głuchoniewidomych języka migowego, Brajla i alfabetu Lorma. Zapisywać można się na nie podczas zwiedzania wystawy. Ta bardzo interesująca inicjatywa powstała w ramach realizowanego przez pomorską jednostkę Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym projektu zatytułowanego my też chcemy poznać oraz pokazać piękno i historię naszego Gdańska. O tym co przedstawiają zdjęcia oraz jak powstał pomysł stworzenia wystawy porozmawiam z koordynatorką i pomysłodawczynią całej akcji Anną Jurkowską z gdańskiego oddziału TPG. Rozmowa już dzisiaj o godzinie siedemnastej. Serdecznie zapraszam.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.