Zdjęcie przedstawia braci Wiśniewskich na koncercie. Z przodu stoi Adam i śpiewa do mikrofonu i gra na klawiszach, obok Krzysztof gra na gitarze. W tle widać zasłonę w czerwone liściaste wzory.

Wyjątkowy koncert w warszawskiej Mediatece! Obecność obowiązkowa!

Gorąco polecam Wam ciekawy koncert w Mediatece na warszawskich Bielanach. Odbędzie się już w środę 17 lutego o siedemnastej trzydzieści. Wystąpi zespół Wiśniewscy Brothers, który tworzą dwaj moi głuchoniewidomi przyjaciele Krzysiek i Adam. Adam jest wokalistą, a jego piękną kolędę prezentowałem Wam już na blogu podczas świąt Bożego Narodzenia. Możecie jej posłuchać tutaj.

Krzysiek wspaniale gra na gitarze, a obaj bracia komponują muzykę do wierszy współczesnych poetów. Tym razem wykonają między innymi trzy utwory skomponowane do wierszy Łukasza Kossowskiego. Jak zapewniają podczas koncertu nie zabraknie także bluesa w różnym odcieniu, kawałków rockowych oraz funkowych. Z pewnością będzie przy czym poskakać.

Muzyka towarzyszy obu braciom od zawsze. Pierwsze próby wspólnego grania podjęli już w latach dziewięćdziesiątych, a w lipcu 2000 roku zadebiutowali śpiewając kilka piosenek z repertuaru największych polskich gwiazd. Na swoim koncie mają między innymi występ jako support przed zespołem 2+1. Ostatnio skomponowali muzykę do wierszy księdza Jana Twardowskiego, Ernesta Bryla i wspomnianego Łukasza Kossowskiego. Obaj bracia opowiadają, że wspólne muzykowanie traktują jak wspaniałą przygodę, która trwa do dnia dzisiejszego.

Zawsze lubiłem śpiewać – mówi Adam Wiśniewski. Dziś wiem, że niezależnie od tego co będę robił w życiu śpiewanie zawsze mi będzie towarzyszyć. Gram też na instrumentach klawiszowych i lubię aranżować muzykę. Miałem wielką przyjemność śpiewać w chórze UKSW, z którym zwiedziłem kawał świata.

Muzyka to moja wielka życiowa pasja. Od kiedy w roku 2000 chwyciłem gitarę do ręki to nie wypuszczam jej do dnia dzisiejszego – wspomina Krzysiek. Nie wiedziałem, że ten niewielki instrument może człowiekowi sprawić tyle radości. Bardzo lubię komponować muzykę do twórczości innych autorów ale od czasu do czasu piszę też własne teksty – dodaje. Widzicie więc, że macie tu do czynienia z fantastycznymi kochającymi muzykę artystami. Gdyby ktoś z Was chciał dowiedzieć się więcej o zespole zapraszam serdecznie na stronę www.wisniewscybrothers.pl oraz na ich facebooka. Na razie zapamiętajcie, że obecność siedemnastego o siedemnastej trzydzieści w Mediatece na Bielanach przy ulicy Szegedyńskiej 13 A jest dla moich czytelników obowiązkowa.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.