Zdjęcie przedstawia szopkę bożonarodzeniową, w której figurki świętej rodziny oraz baranków są wyrzeźbione z drewna.

Wyjątkowa świąteczna pomoc.

Każdy z Was słyszał z pewnością o historii młodej dziewczyny, która z powodu braku wózka nie była w stanie wyjść z domu. Materiał na ten temat prezentowały Fakty TVN. Ola padła ofiarą oszustów, którzy wyłudzili pieniądze z państwowego funduszu i nie dostarczyli dziewczynie zamówionego i opłaconego wózka inwalidzkiego. Podobnych cwaniaczków i naciągaczy jest całkiem sporo i chociaż pewnie każdego z nas taka historia oburza niewielu jest takich, którzy po wysłuchaniu wiadomości przechodzą natychmiast do działania.

Inaczej zachował się prezes Mirosław Kordyszewski, którego śmiało można nazwać bohaterem tegorocznych świąt. Kiedy tylko usłyszał w jak ciężkiej sytuacji znajduje się Ola wysłał maila do TVN z informacją, że ma do odstąpienia nowy, w pełni sprawny wózek, który rozmiarowo nie pasuje na jego córkę. Dziennikarze również zareagowali natychmiast i poprosili pana Mirosława aby jeszcze w święta przywiózł wózek do domu dziewczynki. Kordyszewski nie dał się dwa razy prosić. Bezzwłocznie oderwał się od świątecznego stołu, przejechał kilkadziesiąt kilometrów i dostarczył wózek uszczęśliwionej Oli. Co ważne sprzęt okazał się idealnie dopasowany i wygodny, dzięki czemu dziewczynka będzie mogła wrócić do aktywnego życia.

Kiedy pytałem pana Mirosława o powody tak szybkiej i pozytywnej reakcji odpowiedział po prostu:

Wiesz, pomyślałem sobie, że mam sprzęt dzięki któremu mógłbym komuś pomóc, a poza tym nie mogłem patrzeć na to jak młoda dziewczyna siedzi uwięziona w domu. Kiedy widziałem jak cieszy się z wózka poczułem olbrzymią radość i przekonałem się, że bardzo często jeśli człowiek zastanowi się co może zrobić dla innych to okazuje się, że wiele problemów można szybko rozwiązać.

Święte słowa panie prezesie. Serdecznie i z całego serca gratuluję panu fantastycznej postawy i tego że oddał pan wózek tej oszukanej przez innych dziewczynie. Takie postępowanie zawsze przywraca wiarę w ludzi i pokazuje, że ciągle jeszcze wśród nas jest wielu takich którzy mają serce i potrafią z niego korzystać dla dobra innych.Czyn pana Mirosława idealnie wpisuje się w atmosferę świąt Bożego Narodzenia i pokazuje wielu innym co znaczy myśleć i pamiętać o drugim człowieku. W dowód uznania dla pana Mirosława umieszczam go na pierwszym miejscu swojej prywatnej listy ludzi, którzy potrafią czynić dobro.

 

foto:”Nativity tree2011″ by Jeff Weese – Flickr: Nativity. Licensed under CC BY 2.0 via Commons – https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Nativity_tree2011.jpg#/media/File:Nativity_tree2011.jpg

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.