Zdjęcie przedstawia polską drużynę cieszącą się ze zwycięstwa w amp futbolowym turnieju. Zawodnicy cieszą się, jeden z nich ma w ręku puchar.

Wygraliśmy małe Euro!

Remis z Irlandią, rozbite Niemcy i wysoko pokonana Ukraina. Dwóch najlepszych strzelców turnieju z Polski. Nie moi drodzy, nie jestem jasnowidzem i niestety nie podaję Wam jeszcze wyników polskich piłkarzy we Francji. Tak doskonałe rezultaty osiągnęła polska kadra amp footballistów w rozgrywanym przed mistrzostwami turnieju na Podhalu.

Zaczęliśmy, rzecz jasna od meczu z Irlandią i to właśnie wyspiarze sprawili nam najwięcej problemów. Ich bramkarz bronił fenomenalnie, a Irlandczycy w drugiej połowie po strzale z rzutu wolnego objęli prowadzenie. Widmo porażki zawisło nad Polską, ale wówczas na dwie minuty przed końcem po kapitalnej akcji Mateusza Kabały wyrównał Rafał Bieńkowski. W drugim meczu Ukraina nieoczekiwanie wygrała z Niemcami trzy jeden i stało się oczywiste, że Polacy do zwycięstwa w turnieju potrzebują dwóch wygranych.

Drugiego dnia podopieczni Marka Dragosza wyszli niezwykle zmobilizowani i wręcz roznieśli Niemców wygrywając sześć zero. Gwiazdą spotkania był znany nam z Lamparta Warszawa Jakub Kożuch, który popisał się hattrickiem. Trzy asysty zaliczył debiutujący w kadrze Krzysztof Wrona. Cieszę się nie tylko z debiutu i asyst, ale przede wszystkim z fantastycznego przyjęcia w reprezentacji której czuję się pełnoprawnym członkiem. Wiem, że nie będzie to łatwe, ale życzę kadrze Adama Nawałki podobnych wyników we Francji. No może po za remisem z Irlandią – powiedział nasz zawodnik.

W meczu Irlandia Ukraina padł niespodziewany remis i okazało się, że do wygrania turnieju Polakom w ostatnim spotkaniu wystarczy jeden punkt. Nikt jednak nie zamierzał podchodzić do sprawy tak minimalistycznie. Nasi piłkarze wygrali trzy zero i z siedmioma punktami zostali triumfatorami zawodów. Królami strzelców zostawi wspólnie Jakub Kożuch i Mateusz Kabała, którzy zdobyli po trzy bramki. Turniej odbywał się w ramach wspieranych przez UEFA europejskich tygodni amp footballu. Po jego zakończeniu zawodnicy wzięli udział w spływie Dunajcem i do późnej nocy bawili się przy ognisku.

Serdecznie gratuluję naszej kadrze. Pokazała pełnosprawnym kolegom jak wygrywać w pięknym stylu. Liczę na to, że informacje o tym wspaniałym zwycięstwie dotarły już do Francji i natchną naszych do atrakcyjnej, ofensywnej i co najważniejsze skutecznej gry. Swoją drogą jak ten czas do Euro się wlecze. Niby jeszcze tylko dwa dni do meczu otwarcia a człowiekowi wydaje się, że to jeszcze tak długo. Tak mają prawdziwi fani piłkarskiego szaleństwa. Szaleństwa podczas którego jak wierzę Polacy zadziwią całą Europę.

____

foto: https://www.facebook.com/AmpFutbolPolska/?fref=ts

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.