Zdjęcie przedstawia medale olimpijskie, złoty, srebrny i bronzowy.

Wszystkie medale w Rio zaśpiewają!

Gdyby jeszcze potrafiły tańczyć przypominałyby do złudzenia prezydenta Kwaśniewskiego, który przed laty zapowiedział, że jest w stanie wykonać obydwie czynności przed komisją śledczą. Ale koniec żartów. Bierzmy się do rzeczy.

Śpiewające medale to fantastyczny pomysł organizatorów Igrzysk i ukłon w stronę wszystkich zawodników z niepełnosprawnością wzroku. Każdy z medali zawiera w sobie urządzenie, które po potrząśnięciu wyda dźwięk o zróżnicowanym stopniu głośności. Najgłośniejszy będzie oczywiście medal złoty. Dzięki tej innowacji każdy sportowiec bez trudu stwierdzi czy otrzymał to, co mu się słusznie należy i czy nikt nie robi go w konia.

Głównymi hasłami zawodów mają być innowacja i ekologia.

Podczas Igrzysk które odbędą się w Rio w dniach 7-18 września rozdanych zostanie 2642 medali. 877 złotych 876 srebrnych i 889 brązowych. Głównymi hasłami zawodów mają być innowacja i ekologia. Właśnie dlatego organizatorzy postarali się, aby medale były wykonane przynajmniej w 30 procentach z surowców wtórnych. Wstążki powstały częściowo z przerobionych plastikowych butelek, a etui na krążki z drewna freijo pochodzącego z certyfikowanych upraw.

Wygląd medali jest bardzo atrakcyjny. Na jednej stronie widnieje logo i nazwa gospodarza igrzysk, a na drugiej wygrawerowany Brajlem napis Rio 2016. O ekologii niezapomniano także przy budowie miejsc, na których sportowcy odbiorą medale. Podja zostały wykonane z materiałów organicznych i po olimpiadzie będzie można je przerobić na meble.

Widzicie ile pomysłowych rzeczy można zrobić jeśli się tylko trochę pogłówkuje? Śpiewające medale, Brajl na złocie, ekologiczne podja. Wszystko to pokazuje, że świat może być dostosowany i przyjazny, jeżeli tylko ktoś traktuje ten temat poważnie i naprawdę tego chce. Przy okazji zapewniam was, że na blogu nie zabraknie relacji z Rio i to z całą pewnością radosnych relacji.

Mam dziwne przeczucie, że samolot którym nasi kadrowicze będą wracać z Brazylii będzie najbardziej rozśpiewanym miejscem świata. A wam jak się wydaje? 

Źródło zdjęcia: http://niepelnosprawni.pl/ledge/x/334923

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.