plakat promujący akcję na kajaku w zgodzie z naturą. Jest to zdjęcie z góry rzeki na środku której jest wyspa z drzewami. Na plakacie jest również napis nie przebywaj na rzecznych wyspach oraz skarpach

Wspólna akcja Geberit i WWF Polska „Na kajaku w zgodzie z naturą”

Wreszcie wakacje – które bardzo często spędzamy na łonie natury, a szczególnie nad rzekami. Warto pamiętać o tym, aby wypoczynek pogodzić z poszanowaniem przyrody i nie być dla niej intruzem, a jedynie spokojnym obserwatorem, co pozwoli nam cieszyć się jej urokami.

Jeżeli planujemy płynąć kajakiem🚣, to bardzo ważne jest zapoznanie się z wybranym szlakiem wodnym i miejscami, w których obowiązuje zakaz wstępu dla turystów. Jest to istotne zarówno ze względu na bezpieczeństwo nasze oraz mieszkańców rzek i brzegów. Pamiętajmy o tym, aby nie wchodzić na wyspy i łachy, gdyż zakłócamy tym samym spokój zwierząt m.in. ptaków, które ze strachu mogą porzucić gniazda i pisklęta. Postój można zrobić nad brzegiem rzeki, zwróćmy jedynie uwagę na to, czy nie ma tam gniazd brzegówek i zimorodków.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku ruszyli na wodne szlaki, a Geberit startuje ze wspólną akcją z Fundacją WWF Polska Na kajaku w zgodzie z naturą. Jest ona realizowana w ramach programu Strażnicy Rzek. W popularnych wśród kajakarzy miejscach nad rzekami, jak stanice wodne i wypożyczalnie sprzętu, umieszczane są plakaty z zestawem informacji na temat właściwego zachowania nad wodą. Bo przecież z uroków natury korzystać należy odpowiedzialnie. Co to oznacza?

Spójrzcie na grafikę! Są ich całe serie! Udostępniajcie na Waszych profilach, a jeśli gdzieś na wodnym szlaku napotkacie tablicę Geberit– wrzućcie zdjęcie! Miłego wiosłowania!

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.