zdjęcie przedstawia szyld apteki, czyli literka a i waga z wężem

Włochy. Apteki znajdą opiekuna osobie starszej czy niepełnosprawnej.

Bardzo ciekawa inicjatywa aptekarzy w Lombardii. Od 20 czerwca apteki w Mediolanie i innych miastach tego regionu oferują usługę znalezienia opiekunki lub opiekuna dla osób starszych. To rezultat porozumienia między Agencją Pracy i Federacją Prywatnych Aptek.

Rodziny z miast w tym regionie np z Lodi, Monzy i Brianzy – które poszukują opieki dla seniorów – mogą skierować swoje kroki do najbliższej apteki. Włoskie media podkreślają, że ta inicjatywa jest potwierdzeniem faktu, iż placówki te stanowią jeden z głównych punktów odniesienia i pomocy dla lokalnej społeczności.

Pośrednictwo apteki w poszukiwaniach to gwarancja profesjonalizmu uczciwości i rzetelności. Federacja właścicieli aptek wyjaśniła, że przystąpiła do tego projektu, bo uznała, go za przydatny dla rodzin. Porozumienie realizuje ideę apteki bliskiej problemów osób starszych chorych i niepełnosprawnych wychodzącej naprzeciw potrzebom ludzi – powiedziała prezes federacji Anna Rosa Racca. Zauważyła, że taka propozycja jest szczególnie ważna o tej porze roku – bo latem rośnie liczba osób poszukujących opieki dla swych najbliższych.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.