Złoty medal Olimpiady Specjalnej w Los Angeles

Wielki triumf Polaków na Igrzyskach w Los Angeles.

Igrzyska dobiegły końca i Polska wróci z nich nie z workiem, ale z prawdziwym kufrem medali.

Nasza reprezentacja wywalczyła 66 krążków. 29 złotych, 18 srebrnych i 19 brązowych.

W polskiej kadrze nie brakuje multimedalistów. Cztery złota w trójboju siłowym wywalczyła Jolanta Piskorska w Przasnysza, trzy złote medale ma w swojej kolekcji Patryk Jaszcz, który wygrał w bowlingu indywidualnie, drużynowo i w deblu. Świetny wynik osiągnęli pływacy. Sebastian Wilman zwyciężył na 50 m stylem dowolnym i 25 grzbietowym, a sztafetę ukończył na drugiej pozycji. Elżbieta Kasprzyk była najszybsza na 50 m stylem dowolnym oraz grzbietowym, a najmłodsza w ekipie Kinga Iwańska wywalczyła srebro i dwa brązowe krążki. Na torze kajakowym dwa srebra zdobył Daniel Gietka, a Marta Borowska zdobyła dwa srebra i brąz w jeździectwie. Polacy nie zawiedli także w grach zespołowych. Brąz wywalczyli koszykarze oraz piłkarki. Występ naszej drużyny należy uznać za niezwykle udany zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że rywalizowali w gronie siedmiu tysięcy zawodników z całego świata.

Dla porównania najlepszy wynik kadry olimpijskiej naszych zdrowych sportowców to 32 medale wywalczone w roku 1980 w Moskwie.

Pamiętamy jednak, że tamte Igrzyska zostały ze względów politycznych zbojkotowane przez reprezentacje świata zachodniego. Wynik zawodników Olimpiad Specjalnych jest i tak o ponad połowę lepszy od najlepszego osiągnięcia sprawnych sportowców w historii. Serdecznie gratuluję tak znakomitego rezultatu całej polskiej drużynie i jeszcze raz stawiam pytania. Czy ci zawodnicy zasługują na normalne wynagrodzenie przysługujące medalistom olimpijskim? Czy tak udane zawody sportowe chcieliby Państwo na żywo oglądać w telewizji? Czy wracający dziś o osiemnastej do kraju sportowcy zostaną zauważeni i godnie przywitani? Odpowiedzcie sobie na te pytania kochani czytelnicy.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.