Na zdjęciu znajdują się wszyscy nagrodzeni sportowcy, trenerzy i działacze, stojący na scenie, na Gali Warszawskich Olimpijczyków. Każdy z nich trzyma Dyplom i pozuje do wspólnej fotografii.

Warszawscy paraolimpijczycy i olimpijczycy wyróżnieni.

W sali imienia Stefana Starzyńskiego, Stołecznego Pałacu Kultury i Nauki odbyła się uroczysta gala warszawskich olimpijczyków. W jej trakcie Prezydent Hanna Gronkiewicz-Walc wręczyła nagrody i pogratulowała osiągnięć sportowcom.

Podziwiamy Państwa za trud, ciężką pracę i jej spektakularne efekty. Byliśmy świadkami wspaniałych występów walki do końca, pokonywania własnych słabości pasji i determinacji. Widzieliśmy nie tylko sportowe zmagania, ale przede wszystkim zwycięstwo ducha nad materią. Taka wytrwałość, konsekwencja i dążenie do celu, może być przykładem dla wielu nie tylko w dziedzinie sportu. Żeby zwyciężać i żeby być olimpijczykiem trzeba chcieć. Państwu się chce, za to dziękuję – mówiła Pani Prezydent.

W uroczystości wzięło udział blisko 90 sportowców, zawodników prezesów i trenerów. Wszyscy otrzymali okolicznościowe dyplomy, a dziesiątka medalistów została uhonorowana nagrodami Miasta Stołecznego Warszawy oraz nagrodami sportowymi.

Nagrodą Miasta Warszawy, Rada Miasta pragnie Państwu podziękować nie tylko za wzruszające chwile podczas ostatnich Igrzysk dzięki, którym mogliśmy poczuć ogromną dumę z Państwa osiągnięć. Nasza wdzięczność wypływa przede wszystkim z faktu, że trenując w warszawskich klubach sportowych są Państwo na co dzień wzorem dla stołecznej młodzieży i dzieci – powiedziała Ewa Masny-Askanas, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Warszawy.

Oprócz statuetki Syreny Warszawskiej, medaliści otrzymali także nagrody pieniężne. Pokaźną grupę wśród wyróżnionych sportowców stanowili paraolimpijczycy, którzy przywieźli z Igrzysk w Rio 39 medali.

Cieszę się, że władze miasta doceniły wysiłek sportowców. Ich sukces jest tym większy, że niekiedy tak jak nasza mistrzyni Anita Włodarczyk, nie mają zapewnionych normalnych warunków do treningu. Warto więc zapytać czy ta sytuacja w najbliższym czasie ulegnie poprawie? Miło jest wręczyć nagrody i ogrzać się w cieple człowieka, który osiągnął sukces. Dużo trudniej dbać o potrzeby sportowców na co dzień.

Jestem ciekawy, czy Warszawa zrobi coś z walącym się obiektem Skry i jak przez najbliższe cztery lata wyglądać będzie wsparcie dla olimpijczyków i paraolimpijczyków, żeby mogli spokojnie trenować i na następnych Igrzyskach wywalczyć jeszcze więcej krążków. O tym wszystkim przekonamy się już niebawem. Na razie serdecznie dziękuję i gratuluję wszystkim sportowcom, bo to dzięki nim w tym roku przeżyliśmy masę fantastycznych emocji!

 

Źródło zdjęcia: www.warszawa.wyborcza.pl

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.