Zdjęcie przedstawia logo Media Markt.

Uwaga wszyscy niesłyszący!

Nadeszła dla Was bardzo dobra wiadomość. Jeśli wybieracie się do sklepów Media Markt w poszukiwaniu komputera możecie skorzystać z pomocy tłumacza polskiego języka migowego, który umożliwi wam normalną rozmowę z pracownikiem. To bardzo ważny krok naprzód bo przecież większość z nas decydując się na kupno nowoczesnego zazwyczaj drogiego sprzętu chce o kilka spraw dopytać, i upewnić się co do jego jakości. Wprowadzając możliwość skorzystania z pomocy tłumacza Media Markt wyszło naprzeciw potrzebom coraz większej grupy klientów. Szacuje się, że w Polsce kłopoty ze słuchem ma 4 miliony osób, a sto tysięcy z nich z tego powodu ma codziennie trudności z komunikacją. Co ważne sieć udostępniła w swoich sklepach usługę tłumacza zarówno dla klientów posługujących się systemem językowo-migowym jak i polskim językiem migowym.

O tych dwóch różnych sposobach komunikacji i wynikających z tego problemach pisałem już na blogu we wpisie pod tytułem o problemach komunikacyjnych osób niesłyszących. Jak podkreślił dyrektor zarządzający siecią Media Markt Andrzej Sobolik obsługa systemu komunikacji niewerbalnej jest prosta i wygodna zarówno dla klientów jak i pracowników sklepu. Osoby głuche zapraszane są przez sprzedawców do punktu obsługi klienta, gdzie za pomocą usługi wideo, wideotelefony i tablety łączą się z tłumaczem języka migowego. Klient poszukujący sprzętu lub porady dotyczącej zakupów zadaje swoje pytania tłumaczowi, a ten pełniąc rolę pośrednika przekazuje je pracownikowi. Rozmowa pomiędzy klientem pracownikiem, a tłumaczem odbywa się na bieżąco, co pozwala szybko i sprawnie udzielić niezbędnych wyjaśnień. Dzięki temu posługujący się językiem migowym korzystają z tego samego wysokiego poziomu obsługi co inne osoby odwiedzające nasze markety.

Gratuluję sieci świetnego pomysłu, na którym skorzystają obie strony. Sklep sprzeda więcej sprzętu, a klienci będą mogli normalnie rozmawiać ze sprzedawcami i uzyskiwać niezbędne informacje o rzeczach, na które chcą wydać pieniądze. Po raz kolejny okazuje się, że tam gdzie ktoś chce coś sprzedać wszystkie bariery znikają najszybciej. Jak myślicie, Drodzy Czytelnicy, dlaczego tak się dzieje?

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.