nowoczesna łazienka

Ultranowoczesność w Twojej łazience

Urządzanie łazienki staje się coraz ważniejsze na etapie planowania idealnego domu. Coraz częściej architekci zwracają uwagę inwestorom na jej urządzenie, a oni też o wiele chętniej decydują się na nowoczesne rozwiązania w łazience. Jak wprowadzić ultranowoczesność do Twojej przestrzeni?

Słowo nowoczesny zaczyna nam się kojarzyć przede wszystkim z minimalizmem – i słusznie. Ale to nie tylko proste formy i mało rzeczy charakteryzują ten styl. W ostatnich latach coraz silniejszym trendem stała się stylistyka industrialna i loftowa, pojęcie nowoczesności się wciąż zmienia, co można zaobserwować w tym jak bardzo łazienki odbiegają wyglądem od tych urządzanych nawet 5 lat temu.

Prostota jest kluczem

Baza pomieszczenia jest kluczem do projektu. Przez to pożądane stały się kafle wielkoformatowe, które są czasem większe niż wymiar drzwi. Płyty takie tworzą spójną całość, bez optycznego dzielenia powierzchni. Nadal używane jest dużo elementów ze stylu industrialnego, takich jak odcienie szarości i wykorzystanie betonu. Połączenie tego z nieskazitelną bielą ceramiki wprowadza odczucie luksusu. Stonowana baza jest podkładem pod kolor, który znaleźć można w dodatkach oraz meblach. Dzięki temu łatwiej jest podkreślić ich unikalność i ewentualnie potem wymienić. Takie rozwiązanie, nie dość, że dobrze wygląda to daje możliwość kompletnej zmiany wystroju bez naruszania elementów stałych łazienki. Jako sposób na przełamanie prostoty pomieszczenia często wykorzystywane są podświetlane lustra, wprowadzające kolejny akcent nowoczesności i ciekawe, nieoczywiste formy ceramiki (np. Keramag Citterio).

Przestrzeń na relaks

Dokładnie przemyślane umiejscowienie, ilość i pojemność mebli jest bardzo ważna. Pamiętajmy o tym, że tego typu wnętrze nie powinno być zagracone, a przestrzeń jest bardzo ważna, dlatego powinno się zadbać o przestrzeń do przechowywania, ale nie możne ona przytłoczyć pomieszczenia. Bardzo dobrym rozwiązaniem, które optycznie je powiększy, a z funkcjonalnej strony da dodatkową przestrzeń do przechowywania rzeczy jest umywalka nablatowa (np. Keramag MyDay). To rozwiązanie staje się ostatnio coraz popularniejsze i niezwykle ładnie prezentuje się w łazienkach. Miłośnicy kąpieli mogą postawić na wannę wolnostojącą, która umiejscowiona na środku pokoju będzie przyciągać wzrok i królować we wnętrzu. Natomiast fani prysznica i minimalistycznych rozwiązań będą preferować prysznic bezbrodzikowy. Właścicielami ultranowoczesnych łazienek najczęściej są miłośnicy dobrego designu, którzy dużą wagę przywiązują do urządzenia domu i zbudowania swojej strefy komfortu i relaksu, łazienka nabiera większego znaczenia niż tylko pomieszczenie, w którym spędza się kilka minut dziennie. Coraz częściej architekci planują tworzenie salonów kąpielowych i łączą łazienki z sypialniami, aby taki efekt osiągnąć.

nowoczesna łazienka z ogromnymi oknami

Informacje o Grupie Geberit

Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w ponad 40 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 35 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,6 mld franków szwajcarskich zatrudniając ponad 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.