Zdjęcie przedstawia rozpoczęcie biegu na krakowskim Rynku. Z prawej strony plecami stoi kobieta z aparatem, robi zdjęcie startującym.

Udało się zebrać prawie milion złotych na nowoczesne protezy.

Wielkim sukcesem organizacyjnym zakończyła się akcja biegowa Poland Business Run. W biegach organizowanych w sześciu miastach Polski – Warszawie, Łodzi, Katowicach, Poznaniu, Krakowie i Wrocławiu wzięło udział łącznie niemal piętnaście tysięcy osób. Tegoroczna impreza zgromadziła więc niemal tylu uczestników ilu wzięło udział we wszystkich trzech poprzednich edycjach biegu. Dzięki tak dobrej frekwencji rekordowa jest też kwota jaką udało się uzyskać. Jak podkreśla dyrektor fundacji Poza Horyzonty Agnieszka Pleti, wystarczy ona na pewno na nowoczesne protezy dla dziewięciu podopiecznych. Prawdopodobnie uda się także wytypować jeszcze kilka dodatkowych osób, którym będzie można pomóc już teraz. O organizowanym przez fundację biegu wspominałem reklamując niezwykle ciekawy wywiad z Jaśkiem Melą umieszczony w zakładce Łamani Kołem. Zachęcam Was serdecznie do lektury.

W tegorocznym biegu zgodnie z tradycją uczestniczyły sztafety liczące po pięć osób. Reprezentowały one różne firmy, ale nie zabrakło także przedstawicieli teatrów, samorządów czy drużyn związanych z uczelniami. Środki na zakup protez pochodzą z opłat startowych uczestników, ale również z dobrowolnych wpłat dokonywanych w ramach akcji pomagam bardziej i z bezpośredniego wsparcia finansowego od sponsorów biegów. Warty podkreślenia jest też fakt, że w tym roku spośród całej szóstki miast bardzo wyróżnił się Kraków. To właśnie tam do rywalizacji stanęła sztafeta złożona z osób z niepełnosprawnością będących beneficjentami biegu, tak zwany Jasiek Mela Team: Ania Drobna, Piotr Sajdak, Sławomir Szczupacki, Kasia Pietrzyk i Wioleta Jednaka. Zrealizowali w ten sposób wielkie marzenie organizatorów, którzy już od czasu pierwszej edycji biegu czekali na moment, w którym na starcie stanie drużyna złożona z osób, którym udało się pomóc.

Serdeczne gratulacje dla organizatorów tej ciekawej akcji, dzięki której ludzie mogą spędzić czas bardzo zdrowo i przyjemnie jednocześnie pomagając innym.

Jak olbrzymie znaczenie ma nowoczesna proteza zwłaszcza w momencie uczenia się chodzenia na nowo, ale także później kiedy zapewnia komfort i bezbolesne stawianie każdego kroku, przekonałem się osobiście.

Wierzcie mi Drodzy Czytelnicy, posiadanie takiej protezy to jak zakup super nowoczesnego samochodu. Cena jej jest zresztą bardzo do niego zbliżona, więc pomoc w zdobyciu wystarczającej kwoty pieniędzy jest naprawdę nie do przecenienia, a posiadanie nowoczesnej protezy bardzo przyspiesza proces dochodzenia do zdrowia i odzyskiwania, że tak to nazwę, niezależności w poruszaniu się. Tym większe słowa uznania i szacunku dla wszystkich, którzy zdecydowali się pobiec i pomóc innym.

_____

foto: Kraków Business Run

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.