na zdjęciu widoczni są zwycięzsy - asia i michał, pozują na tle wnętrza stadionu

Triumfy Polaków na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Londynie.

W Londynie trwają Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata i trzeba przyznać, że nasi zawodnicy radzą sobie jak zwykle świetnie. Ostatnim spektakularnym sukcesem jest złoty medal Joanny Mazur i Michała Stawickiego wywalczony w biegu na 1500 metrów. Pani Joanna startuje w kategorii osób niewidomych z przewodnikiem.

Mimo, iż bieg zakończył się ostatecznie wielkim triumfem to Polska para zadbała o to, żeby kibice przeżyli prawdziwy dreszczowiec. Na początku biegu nasza para znajdowała się na trzeciej pozycji ale dystans do czołówki zwiększał się coraz bardziej. W pewnym momencie dwie pierwsze pary uzyskały nawet 30 metrów przewagi. Na dwa okrążenia przed końcem Mazur ze Stawickim spadli na przedostatnie miejsce. Właśnie wówczas ruszyli do kontrataku. Powoli, lecz konsekwentnie zaczęli wyprzedzać kolejnych rywali. Na czterysta metrów przed końcem byli na czwartej pozycji. Dopiero po ostatnim wirażu zaczęli wyprzedzać. Wyszli na trzecie, chwilę potem na drugie miejsce, a na dziesięć metrów przed końcem biegu dopadli i wyprzedzili liderów.

Oto co znaczy mądra taktyka i umiejętne rozłożenie sił. Drugie miejsce w biegu zajęła Maritza Arango Buitrago z Kolumbii z przewodnikiem Jonathanem Sanchezem Gonzalezem, a trzecie Chinka Zcheng Jin z przewodnikiem Wangiem Zipengiem.

Mistrzostwo Świata jest największym sukcesem biegającej z sobą od niedawna polskiej pary, a ich medal jest dziesiątym wywalczonym przez Polaków w Londynie.

 

Źródło zdjęcia: Twitter, autor: Michał Pol/Polsport

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.