Portret

Tommy Hilfiger wprowadza nową kolekcję dla osób z niepełnosprawnością

Tommy Hilfiger wprowadza na rynek nową linię odzieży przeznaczoną dla osób z różną niepełnosprawnością, mających problem z codziennym ubieraniem się. Przykładowo zamiast tradycyjnych zapięć i połączeń materiałów wykorzystane w niej zostały magnetyczne guziki i szwy.

Łatwiejsze ubieranie się

W 2016 roku Tommy Hilfiger wypuścił swoją pierwszą kolekcję „Adaptive”, poświęconą wyłącznie dzieciom w partnerstwie z Fundacją Runway of Dreams (RODF), stowarzyszeniem działającym na rzecz integracji i akceptacji osób z niepełnosprawnością w branży modowej. Na fali tego sukcesu amerykańska marka rozszerzyła swoją ofertę na dorosłych już jesienią.

W tamtej kolekcji np. guziki, będące nierzadko wielką przeszkodą przy ubieraniu, zostały zastąpione przez wygodne zamknięcia magnetyczne. Ubrania miały szerokie dekolty i napy zamiast szwów, dzięki czemu można je było łatwiej zakładać. W tym roku marka wprowadza nowe i innowacyjne ulepszenia. Do guzików magnetycznych doszły też magnetyczne „szwy” i elastyczne zapięcia. Są np. dwurzędowe płaszcze, gdzie w guzikach ukryte są magnesy, albo modne dżinsy, w których jedna nogawka jest odpowiednio krótsza. Zaprojektowano też spodnie, które mają magnetyczne szwy, co pozwala łatwo przypiąć protezę. Koszulki polo, w miejsce guzików, mają wszytą magnetyczną taśmę.

Modele z niepełnosprawnością

Aby wypromować tę kolekcję, Tommy Hilfiger zaprosił do kampanii osoby z niepełnosprawnościami; znaleźli się tu: Jeremy Campbell, amerykański pięcioboista paraolimpijski, Mama Cax, amerykańska blogerka i supermodelka, Chelsie Hill, tancerka na wózku, i Jeremiah Josey, 18-letni pracownik z autyzmem.

Kolekcja dla osób z niepełnosprawnością wkrótce będzie sprzedawana w sklepach internetowych marki.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.