Zdjęcie przedstawia zbliżenie na rosyjski strój olimpijski

Tokio – po raz pierwszy jednakowa trasa maratonu paraolimpijczyków

Po raz pierwszy w historii paraolimpijczycy pobiegną tą samą trasą maratonu jak sportowcy podczas igrzysk w Tokio w 2020 roku – podał portal insidethegames.biz. Start i metę zaplanowano na Stadionie Narodowym, który ma być gotowy – według organizatorów – już za kilka miesięcy.

Trasa maratonów będzie prowadzić w pobliżu historycznych miejsc stolicy Japonii, m.in. przez słynną bramę Kaminarimon, Pałac Cesarski, ekskluzywną, ponoć najdroższą na świecie ulicę Chuo w dzielnicy Ginza, czy przez stary most kanałowy Nihombashi. Punktem kulminacyjnym będzie wyczerpujący odcinek podbiegu pod Stadion Narodowy, na którym może zasiąść 68 tys. kibiców.

Osoby z niepełnosprawnością wystartują w pięciu wyścigach w zależności od kategorii ułomności, m.in. sportowcy z wadami wzroku oraz na wózkach inwalidzkich.

Na razie nie wiadomo, o której godzinie odbędą się starty. Na olimpiadzie początek biegu, z powodu upałów, ma zostać przesunięty – co postulują naukowcy i lekarze – na wczesne godziny ranne, nawet na 5.30.

Igrzyska w Tokio odbędą się od 24 lipca do 9 sierpnia, czyli w najbardziej gorącym okresie lata. W 2018 r. Japonię na przełomie lipca i sierpnia nawiedziła fala upałów, w wyniku której zmarło co najmniej 120 osób. Paraolimpiada rozegrana zostanie w nieco późniejszym czasie, od 25 sierpnia do 6 września.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.