na zdjęciu widoczny jest kadr na dłonie starszego mężczyzny, podpiera sie na drewnianej lasce, na lewej dłoni ma obrączkę, koszulę w kratę i jasne spodnie

Teleopieka w Warszawie sprawdza się.

Dwa miesiące temu pisałem o uruchamianym programie teleopieki dla seniorów w Warszawie. Dzisiaj słyszymy o jego pierwszych pozytywnych efektach. Dzięki opasce z przyciskiem SOS jedna z uczestniczek projektu pani Barbara otrzymała natychmiastową pomoc. W projekcie Zaopiekowani bierze udział 40 osób.

Pani Barbara w grudniu minionego roku otrzymała specjalną opaskę z przyciskiem SOS i centralkę telefoniczną. Kobieta mieszka sama i ma poważne trudności z poruszaniem się. Kiedy upadła nie miała przy sobie telefonu komórkowego. Zorientowawszy się, że sama nie będzie w stanie wstać nacisnęła przycisk na opasce.

Informacje o tym że coś się stało otrzymało centrum teleopieki. Jego pracownik korzystając z zamontowanej w domu centralki i zestawu głośnomówiącego ustalił z panią Basią co się stało i jaki jest jej stan. Następnie błyskawicznie zadzwonił po syna starszej kobiety. Równocześnie z przesłaniem informacji do centrum włączył się alarm dźwiękowy w centralce telefonicznej. Usłyszała go sąsiadka kobiety, która jako pierwsza dotarła z pomocą.

Nie wyobrażam sobie teraz życia bez opaski. Zadaję sobie pytanie co by było gdybym jej nie miała – powiedziała uczestniczka projektu.

Bardzo się ciesze, że system się sprawdza. W przyszłości właśnie taką kompleksową opieką chcemy objąć siedem tysięcy Warszawiaków. Nie tylko seniorów ale również osoby z niepełnosprawnościami – powiedziała prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz. Jeżeli chcecie poczytać więcej o projekcie Zaopiekowani zapraszam do odwiedzenia tego linka.

Link do wcześniejszego wpisu o teleopiece.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.