Zdjęcie przedstawia logo hostelu LGBT - z lewej strony rozłożone dłonie, tworzące dach nad otwartym z góry kształtem kwadratu, obok napis hostel interwencyjny LGBT.

Tekst o dyskryminacji ze względu na orientację seksualną.

Już za godzinę na blogu pojawi się niezwykle ciekawy wywiad z Agnieszką Duszyńską ze stowarzyszenia Lambda. Pani Agnieszka jest koordynatorką projektu hostelu interwencyjnego dla ofiar przemocy ze względu na orientację seksualną.

Dowiecie się między innymi jaki jest praktyczny efekt dyskryminacji prawnej mniejszości seksualnych w Polsce, jakie formy przybiera przemoc wobec osób z grupy LGBT. Jak działa hostel i w jaki sposób można się do niego zgłosić.

Gorąco polecam ten wywiad zwłaszcza tym z was, którzy mają w sobie wrażliwość na krzywdę drugiego człowieka. Wasza świadoma postawa akceptacja i chęć wsparcia może pomóc nie jednemu człowiekowi, który często nie widzi wyjścia z pułapki w jaką wpędza go społeczeństwo swoją pogardą, ostentacyjnym okazywaniem niechęci, a często także agresji słownej i fizycznej. Każdy komu choć trochę leży na sercu ludzka godność podejmuje walkę z tymi zjawiskami i właśnie o tej walce opowiadać będzie ten wywiad. Do zobaczenia o siedemnastej.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.