logo tańca z gwiazdami czyli umieszczona na białym tle błyszcząca kula, na której widnieje strony napis dancing with the stars - taniec z gwiazdami

Taniec z Gwiazdami będzie dostępny dla niesłyszących.

Taniec z Gwiazdami będzie dostępny dla osób niesłyszących. Wszyscy czytający napisy będą mogli bez problemu śledzić już dzisiejszy odcinek popularnego show. To duży sukces środowiska niesłyszących i prezesa Integracji – Piotra Pawłowskiego – na którego list pozytywnie zareagowały władze telewizji Polsat.

Niezmiernie cieszy mnie tak szybka reakcja telewizji Polsat. To krok we właściwym kierunku. W ten sposób pokazujemy społeczeństwu że niepełnosprawność nie wyklucza z normalnego funkcjonowania – podkreślił Pawłowski.

Władze telewizji Polsat odpowiedziały, że Miss Świata Osób Niesłyszących 2016 – Iwona Cichosz – jest jedną z bohaterek najnowszej edycji programu i jednocześnie symbolem przezwyciężania największych i najpotężniejszych barier.

Stanowi przykład dla całego środowiska osób niesłyszących w Polsce. Aby dać jej fanom w tym wszystkim niesłyszącym możliwość pełnego udziału w oglądaniu i emocjonowaniu się jej występami telewizja Polsat jako pierwsza w Polsce zdecydowała się wprowadzić napisy w audycji rozrywkowej na żywo – powiedziała Nina Terentiew – członek zarządu i dyrektor do spraw programowych Polsatu.

Mirosław Błaszczyk – prezes telewizji Polsat – podkreślił, że zostały już przeprowadzone testy techniczne i zapewnione dodatkowe środki finansowe w celu pokrycia wyższych kosztów wynikających z wprowadzenia napisów do audycji na żywo. Jest to sytuacja wyjątkowa i odpowiedź na postulaty między innymi stowarzyszenia przyjaciół integracji. Telewizja Polsat traktuje ten krok jako element realizacji misji publicznej. Żadna telewizja w Polsce nie wprowadziła wcześniej napisów do audycji rozrywkowej realizowanej na żywo. Dla nas – jako stacji komercyjnej – jest to powód do dumy, że jesteśmy pionierem i liderem tego typu rozwiązań w Polsce. Polsat również jako jedyny w kraju nadaje program w ramach telewizji naziemnej Super Polsat, w którym zdecydowana większość ramówki jest dostosowana do odbioru przez osoby z dysfunkcją narządów wzroku i słuchu. Wszystkim którzy chcą oglądać najbliższy odcinek Tańca z Gwiazdami z napisami polecamy stronę 778 gazety TV Polsat. Napisy zostały przygotowane przy współpracy z zespołem Dostępni EU. Powstały z wykorzystaniem najnowocześniejszego oprogramowania do rozpoznawania mowy.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.