proteza dłoni wykonana przez studentów Politechniki Wrocławskiej

Tania i nowoczesna proteza dłoni.

Bardzo dobra wiadomość z Wrocławia. Studenci Politechniki Wrocławskiej opracowali mechanizm sterowania protezą dłoni. Pozwala on na odpowiedni odczyt sygnałów jakie dochodzą z mięśni przedramienia, a następnie przetworzenie ich za pomocą mikrokontrolera. Efektem końcowym jest możliwość poruszania dłonią i palcami protezy. Twórcy testowali ów nowoczesny system na samych sobie z dużym powodzeniem. W przyszłości pragną jeszcze ulepszyć sterowanie i sam model protezy, ale już dziś widać jak bardzo nowoczesne technologie w połączeniu z umiejętnym wykorzystaniem wiedzy i pomysłowości mogą poprawić jakość życia człowieka.

Do testowania protezy studentom przydała się także aplikacja na Androida, dzięki której sprawdzili czy każdy z serwomechanizmów poruszających palcami dłoni działa prawidłowo.

Cały system poruszania sztuczną dłonią i sam model protezy jest oczywiście wielkim osiągnięciem tym bardziej, że dłoń można dziś wydrukować korzystając z drukarki 3D.

Ja jednak w pełni doceniając znaczenie tego wynalazku pragnę  opowiedzieć wam o człowieku, który do tego żeby żyć samodzielnie nie potrzebuje ani rąk ani nóg. Nick Vujicic objeżdża cały świat z wykładami motywacyjnymi, które wielu ludziom otwierają oczy na to jak piękne może być życie i pozwalają im zrozumieć, że człowiek jeśli czegoś bardzo chce może pokonać wszelkie bariery. O Nicku opowie wam Małgorzata Stegenka, autorka książki „Na skrzydłach jak Nick Vujicic”. Wywiad ukaże się na blogu w przyszłym tygodniu, ale wspominam o nim już teraz, żeby rozbudzić waszą ciekawość. Czekajcie zatem cierpliwie obgryzając paznokcie.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.