Święto polskiego para-badmintona w Turcji!

Czy pamiętacie wywiad z Bartkiem Mrozem na temat para-badmintona? Nasz najlepszy zawodnik wspominał w nim między innymi, że niebawem jedzie do Turcji powalczyć o kolejne medale. Ów turecki turniej niedawno dobiegł końca i Bartek wraca z niego z trzema medalami. Po raz pierwszy wywalczył aż tyle krążków na jednym turnieju. Dotarł do finału w singla i debla bez straty seta. W grze pojedynczej mecz o złoto rozegrał ze swoim partnerem deblowym reprezentantem gospodarzy Ilkerem Tuzcu.

W pierwszym secie Polak grał doskonale i wygrał 21 do 14. W drugiej partii prowadził już 11:6, ale od tego momentu Turek, którego gorąco dopingowali miejscowi kibice zmienił sposób gry. Zmusił Bartka do popełnienia wielu błędów i wygrał dwa kolejne sety do piętnastu i czternastu.

Nasz zawodnik bardzo szybko powetował sobie brak złota w grze pojedynczej wygrywając debla. W parze z tym samym Ilkerem Tuzcu, który wygrał z nim mecz w grze pojedynczej nie dali szans parze angielsko-niemieckiej Bobby Griffin, Jan Niklas Pott. Sety zakończyły się wynikami 21:16 i 21:18 dla pary polsko-tureckiej.

Trzeci medal był natomiast efektem wspólnego startu Bartka i młodej zawodniczki z Warszawy Katarzyny Ziębik. Debiutująca zawodniczka grała znakomicie i wspierana przez doświadczonego kolegę z reprezentacji dotarła do pół finału. Tam nasi zawodnicy musieli uznać wyższość pary angielsko-norweskiej Bobbiego Gryffina i Helle Sofie Sagoy. Pojedynek był długi i skończył się w trzech setach 21:14, 18:21 i 21:18. W zawodach wzięli udział jeszcze dwaj zawodnicy z Polski. Jakób Sikorski poruszający się na wózku wywalczył wraz ze swoją partnerką z Austrii Grigitte Seyer piąte miejsce. Z kolei dla szesnastoletniego Denisa Grzesiuka wielkim sukcesem był sam start w turnieju. Walczył bardzo dzielnie urywając nawet jedenaście punktów w jednym z setów francuskiemu wicemistrzowi świata Lucasowi Mazurowi. Serdecznie gratuluję całej kadrze polskich para-badmintonistów i z satysfakcją stwierdzam, że kiedy w wywiadzie dla bloga kolociebie.com Bartek Mróz zapowiadał kolejne medale miał po trzykroć rację.

foto: facebook / para-badminton

 

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.