Na zdjęciu widoczny zawodnik

Świetny występ Polaków na Mistrzostwach Świata!

Bardzo dobry występ Polaków na Mistrzostwach Świata w Tenisie Stołowym Osób z Niepełnosprawnością. Turniej odbywał się w Bratysławie w dniach 17-21 maja. Nasi reprezentanci zdobyli jeden złoty i dwa brązowe medale.

Bezkonkurencyjna dla rywali okazała się nasza drużyna w składzie: Patryk Chojnowski, Igor Misztal i Paweł Jabłoński. W meczach grupowych Polacy pokonali dwa jeden Ukrainę i dwa zero Włochów. W fazie pucharowej czekali już na nich Francuzi. Pojedynek był zacięty. Po dwóch meczach remisowaliśmy jeden do jednego. Wtedy do akcji wkroczył Chojnowski, który po pięknej zaciętej walce pokonał Mateo Boheasa trzy zero. W finale nasi reprezentanci nie mieli już problemów z pokonaniem Rosjan. Punkty zapewnili nam w deblu Chojnowski i Misztal oraz sam Patryk Chojnowski wygrywając swój mecz singlowy trzy do jednego.

Nasz drugi team w składzie Rafał Czuper i Tomasz Jakimczuk mieli nieco trudniejszą przeprawę. Zajęli drugie miejsce w grupie eliminacyjnej po zwycięstwach dwa zero nad Serbią i dwa jeden nad Austrią oraz przegranej ze Słowakami jeden do dwóch. Potem ulegli Francuzom zero do dwóch i musieli się zadowolić brązem, a złoto w tej kategorii trafiło do Słowaków.

W klasie trzeciej Maciej Nalepka i Mariusz Czerwiński trafili do grupy z Hiszpanią, Ukrainą i Japonią. Przegrali tylko z Ukrainą jeden do dwóch pokonując Japonię dwa zero i Hiszpanię dwa jeden. Niestety te bardzo dobre wyniki wystarczyły jedynie do zajęcia trzeciego miejsca i Polacy nie awansowali do fazy pucharowej.

W klasie ósmej rywalizowali Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki. Pokonali dwa zero Niemców i Japonię, a porażka przytrafiła im się z Węgrami. W fazie pucharowej nasi zawodnicy wygrali trudny mecz z zawodnikami z Tajpej. W walce o finał ulegli jednak zero do dwóch Ukrainie i zdobyli ostatecznie brązowe medale. Finał w tej kategorii wygrała Szwecja.

Przypomnijmy, że w zawodach tenisa stołowego osób z niepełnosprawnością obowiązuje podział zawodników na jedenaście klas. Od pierwszej do piątej grają osoby na wózkach, a od szóstej do dziesiątej osoby stojące. Klasa jedenasta przeznaczona jest dla graczy z niepełnosprawnością intelektualną.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.