Bohaterowie komiksu Jonah i jego przyjaciółka Kayla Tate. jest to rysunek.

Superbohater z zespołem Downa pojawi się w czerwcu w komiksie.

Pojawia się pierwszy komiksowy superbohater z zespołem Downa. Będzie to Jonah Watkins zwany Cosmosis. Wystąpi w nowej serii komiksów Catalyst Prime, wydawnictwa Lion Forge. Jonah będzie oczywiście dysponował super mocą, a jego komiksową przyjaciółką zostanie Kayla Tate. Wspólnie podejmą walkę ze złą korporacją Foresight.

Pojawienie się w komiksie bohatera z zespołem Downa to efekt świadomej polityki wydawnictwa. Zadeklarowało ono, że będzie tworzyć komiksy dla wszystkich czytelników – w tym również tych z niepełnosprawnościami. Żeby stworzyć wiarygodną postać z zespołem Downa przedstawiciele wydawnictwa skonsultowali się z przedstawicielami Narodowego Towarzystwa zespołu Downa.

Prezes Lion Forge – Geoff Gerber – komentując pojawienie się w komiksie superbohatera z zespołem Downa powiedział, że każdy z nas w życiu staje w obliczu różnych wyzwań, ale żadne z nich nie pozbawia człowieka marzeń o byciu superbohaterem.

Młodzi ludzie w komiksowej historii nie tylko walczą ze złem ale starają się przede wszystkim rozumieć przyjaciela i skutecznie z nim współpracować. Niektóre z tych wyzwań są dla wielu ludzi trudniejsze do zrozumienia. Całe szczęście, że eksperci z Narodowego Towarzystwa Zespołu Downa pomogą to wszystko wytłumaczyć naszym twórcom, a czytelnikom zrozumieć nasze komiksy – dodaje prezes.

Sara Hart Weir – prezeska wspomnianego towarzystwa podkreśla, że wszyscy, którzy w jej organizacji działają na rzecz praw osób z zespołem Downa są bardzo podekscytowani możliwością współpracy z wydawnictwem. To unikalna możliwość włączenia i aktywizacji osób z tą niepełnosprawnością do kultury i społeczeństwa.

Jonah nie jest pierwszym bohaterem z niepełnosprawnością. Jednym z najsłynniejszych jego poprzedników był Michael z serii Face Value Comics, który jest osobą z autyzmem.

 

Źródło zdjęcia: lionforge.com, autor: wydawnictwo Lion Forge

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.