czarna spłuczka Sigma20 black bright chrome black, jest całkowicie płaska z dużym i mniejszym kółkiem

Sposoby, które pozwolą Ci zadbać o środowisko

Coraz więcej osób w ostatnich latach zaczyna prowadzić pro ekologiczny styl życia. Ten aspekt codzienności, przez wiele lat zapomniany, teraz wraca ze zdwojoną siłą. Jak zmiany w domu mogą przyczynić się do długofalowego wpływu na środowisko? Podpowiada marka Geberit.

Po wielkiej fascynacji plastikiem i rzeczami do jednorazowego użytku staramy się zmieniać nasze nawyki. Coraz częściej nabywamy ekologiczne torby na zakupy, segregujemy odpady i kupujemy naturalne produkty. Niektóre kraje powoli zaczynają wycofywać z rynku torebki plastikowe, a także naczynia jednorazowe. Świadome życie zaczyna się jednak już w domu. Wielu z nas stara się zakręcać kran podczas mycia zębów lub wybierać ekonomiczny prysznic zamiast kąpieli – są to jednak działania doraźne. O środowisku powinno się pamiętać już na etapie planowania domu czy mieszkania.

Światło i energia

Najprostszym rozwiązaniem jest pamiętanie o wyłączaniu światła, kiedy wychodzimy z pokoju. Jak się okazuje, wraz z postępem technologii standardowe żarówki zaczęły być zastępowane przez ich energooszczędne zamienniki. Obecnie w coraz większej liczbie domów i mieszkań można spotkać żarówki LED, które pozwalają na ograniczenie zużycia energii, a także służą nam dłużej. Kolejnym sposobem na pomoc dla Ziemi jest zwracanie uwagi na temperaturę w pomieszczeniach, zmniejszanie jej na noc, a także podczas dłuższych wyjazdów.

I love water – woda przede wszystkim

Rozwiązań pomagających oszczędzać wodę uczy się już w przedszkolu i szkole, dzięki czemu przełożenie tych nawyków na dorosłe życie staje się naturalne. Wybierając w późniejszych latach rozwiązania do łazienki należy zwrócić uwagę na możliwość ustalenia, ile litrów wody zostanie wykorzystane do spłukania toalety, który przycisk używamy większy czy mniejszy (np. Geberit Sigma20, 3/ 6 l). Redukcję ilości wody można osiągnąć dzięki dwudzielnym przyciskom spłukującym i odpowiedniej misce WC. Wprowadzenie do spłuczek Geberit technologii dwudzielnego spłukiwania oraz funkcji „stop”, od roku 1998 pozwoliło oszczędzić około 12 000 milionów metrów sześciennych wody w porównaniu ze standardowymi spłuczkami.

Mniej chemii

Detergenty bezpośrednio wpływają na środowisko naturalne, choć często nie wydaje się to oczywiste. Przedostają się do niego wraz ze ściekami. Wiele osób, aby ograniczyć ich wpływ decyduje się na użycie alternatywnych środków czyszczących. Sprawdzonym sposobem jest wykorzystanie kwasku cytrynowego z gorącą wodą, sody oczyszczonej lub środków na bazie kwasów owocowych. Np. nowe toalety KOŁO posiadają rozwiązanie bezkołnierzowe, które pozwala dbać o środowisko naturalne. Dzięki technologii Rimfree® możemy zapomnieć o używaniu silnych detergentów do czyszczenia toalety, wpływając dzięki temu na ochronę środowiska naturalnego. Wystarczy delikatne przetarcie muszli, bez używania agresywnych środków czystości, aby zachować odpowiedni poziom higieny. Kolejnym sposobem na ograniczenie użycia detergentów jest toaleta myjąca Geberit AquaClean. Połączenie toalety z bidetem, czyli jedno urządzenie zamiast dwóch. Pozwala ono również na mniejsze zużycie papieru toaletowego.

 

Informacje o Grupie Geberit

Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach ponad 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,8 mld franków szwajcarskich zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.