Mecz kobiet w goalballu, przy bramce stoją trzy kobiety z zasłoniętymi oczami, jedna z nich trzyma piłkę. Mecz rozgrywa się na hali. Kobiet ubrane są w czarne getry oraz biało czerwone koszulki.

Słaby występ Polaków na mistrzostwach Europy w Goalballu

Polacy zajęli czwartą pozycję na mistrzostwach europy dywizji B w Goalballu, które odbyły się w Chorzowie. Nie dało to naszej drużynie awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Biało-czerwoni turniej zaczęli bardzo dobrze. Pokonywali drużyny, z którymi przegrali na poprzednich mistrzostwach Europy w Portugalii w roku 2016. Najpierw wygraliśmy z Brytyjczykami 10-7 potem rozbiliśmy Słowenię 13-3 To zwycięstwo smakowało bardzo ponieważ dwa lata temu ta sama ekipa stanęła nam na drodze do półfinału.

W następnym meczu pokonaliśmy Hiszpanów 4-3 a na koniec fazy grupowej zremisowaliśmy 8-8 z Portugalią. Wyszliśmy więc z grupy z pierwszego miejsca.

W ćwierćfinale rozbiliśmy Czarnogórę i gdy wydawało się, że nie ma na nas mocnych w półfinale zatrzymali nas Grecy. Przegraliśmy 8-10 i pozostała nam walka o trzecią lokatę, która dawała awans do klasy A.

Niestety tym razem Hiszpanie wzięli na nas rewanż i mimo iż mecz był zacięty w pierwszej połowie prowadziliśmy 3-2 w drugiej zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego odjechali na kilka bramek i ulegliśmy 5-10. W efekcie do dywizji A awansowali Ukraińcy, Grecy i Hiszpanie a klasę niżej spadły Węgry, Słowenia i Czarnogóra.

Znacznie gorzej poszło naszym paniom. Przegrały niemal wszystkie spotkania i to wysoko.

Najpierw z Hiszpankami 2-8, potem z Finkami 5-10 i Holenderkami 3-6. Serie klęsk przerwało zwycięstwo nad Węgierkami 4-3. To pozwoliło naszym zawodniczkom awansować do kolejnej fazy turnieju ale tam powróciły do tradycji przegrywania.

W ćwierćfinale dostały lanie od Ukrainek 1-11, a w meczu o miejsca pięć osiem zagraliśmy z Hiszpanią. Wynik 0-6 mówi sam za siebie. W ostatnim meczu o siódmą lokatę przegraliśmy z Francją 1-8.

Turniej wygrały Ukrainki pokonując w finale Finlandię. Poza nimi do dywizji A awansowały Szwedki.

Goalball to tak zwana piłka toczona, w którą grają osoby niewidome. Mecz rozgrywany jest na hali za pomocą dzwoniącej piłki. To ważne ponieważ dzięki dzwonkowi uczestniczący w meczu zawodnicy mogą zorientować się gdzie znajduje się piłka skutecznie bronić strzały przeciwników i oddawać własne.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.