Na zdjęciu znajduje się billboard, zachęcający do kibicowania i wspierania zawodników Olimpiad Specjalnych. Znajduje się na nim miedzy innymi Anna Lewandowska, Jakub Wesołowski, Magdalena Różdżka i inni ambasadorzy.

Ruszyły Igrzyska Olimpijskie Olimpiad Specjalnych

W sobotę zainaugurowane zostały Światowe Zimowe Igrzyska Olimpijskie, które zostaną rozegrane w austriackim Schladming. Wystartuje w nich ponad 2700 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną ze 106 państw. Wraz z Igrzyskami wystartowała w mediach społecznościowych kampania Grajmy Razem (link), dzięki której wszyscy możemy pokazać, że kibicujemy naszym zawodnikom.

Polska ekipa liczy 46 zawodników, 13 trenerów i 3 członków kierownictwa. Polacy wystartują w narciarstwie alpejskim i biegowym łyżwiarstwie szybkim, biegu na rakietach śnieżnych i hokeju halowym. Premier Beata Szydło napisała, że za każdym razem, kiedy Polscy sportowcy reprezentują nasz kraj za granicą jest z nimi całym sercem. Jestem dumna z tego, że podejmują wyzwanie i stają do sportowej rywalizacji. Na szczególny szacunek, na szczególne docenienie zasługują jednak ci, którzy przezwyciężają samych siebie by udowodnić, że niepełnosprawność nie jest w stanie zmusić ich do rezygnacji z uprawiania sportu.

Członkowie polskiej reprezentacji, chylę przed wami czoła! – dodała prezes Rady Ministrów.

Inauguracja Igrzysk wypadła bardzo okazale. Uświetniły ją występy gwiazd światowego formatu takich jak Jason Mraz czy wykonująca piosenkę promującą Igrzyska Helene Fischer.

Kibice w kraju mogą wesprzeć naszych sportowców robiąc sobie zdjęcie z hasłem kampanii Grajmy Razem i umieszczając je w internecie np na swoim profilu facebookowym. W akcję zaangażowali się między innymi: Robert Lewandowski, Cezary Pazura, Kuba Wesołowski czy Zygmunt Chajzer.

Nasza akcja nie wymaga od internautów wielkiego wysiłku. Wystarczy tylko aparat w telefonie i otwarte serce, jednak jej efekt pokaże jak wielu z nas tak zwanych zwykłych Polaków jest tak naprawdę niezwykłych gotowych i otwartych na zawodników olimpiad specjalnych, ale też wszystkie osoby z niepełnosprawnością intelektualną – powiedziała Dyrektor Generalna Olimpiad Specjalnych Polska – Joanna Styczeń-Lasocka.

Olimpiady specjalne dedykowane osobom z niepełnosprawnością intelektualną zrzeszają niemal pięć milionów sportowców w 32 dyscyplinach i ponad 170 krajach świata. Polska jest pierwszym krajem Europy środkowowschodniej, w którym Ruch Olimpiad Specjalnych rozpoczął działalność. Stało się to już na początku lat osiemdziesiątych. W naszym kraju mamy ponad 17 tysięcy zawodników półtora tysiąca trenerów i cztery tysiące wolontariuszy zrzeszonych w 507 klubach. Ambasadorami olimpiad specjalnych są między innymi Piotr Adamczyk, Kinga Baranowska Ewelina Lisowska czy Roman Kosecki.

Jak sami Państwo widzicie mamy więc piękne tradycje, które należy pielęgnować. Zachęcam wszystkich do śledzenia zmagań naszych sportowców i włączenia się w akcję Grajmy Razem.

 

Źródło zdjęcia: olimpiadyspecjalne.pl

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.