logo radia kson. Na niebieskim le znajdują się białe napisy, po lewej stronie biały mikrofon, a wewnątrz literki o wysowany jest znaczek człowieka na wózku inwalidzkim

Rusza radio KSON. Posłuchajcie.

Uwaga słuchacze. Po pięcioletniej przerwie rusza radio KSON. Można go posłuchać w internecie na telefonie lub smartfonie. Trzy razy w tygodniu między godziną dwunastą a czternastą swoje premiery mają audycje stałe.

W poniedziałek To i owo nie tylko o zdrowiu, blok wywiadów i reportaży dotyczących zdrowego trybu życia.W środy program muzyczny Mix Maszing skierowany do wszystkich młodych duchem a w piątek Kalejdoskop KSON, w którym redaktorzy rozmawiają o ciekawych ludziach miejscach i sprawach – mówi Remigiusz Stefaniak, sekretarz radia.

Trwają także prace nad nowymi propozycjami audycji, które wkrótce zagoszczą na antenie między innymi audycja Krystiana Witkowskiego Dźwięki Historii. Program zrealizowany w oparciu o materiały archiwalne dotyczący wydarzeń z przeszłości.

W ramówce znajdą się także programy interwencyjne materiały współtworzone z słuchaczami oraz zabawy i konkursy radiowe z nagrodami.

Jesteśmy otwarci na nowe propozycje poszukujemy osób które mają pomysł na własną audycję i chciałyby ją tworzyć w naszym radiu – mówi redaktor naczelna Radia KSON Katarzyna Pietuszko.

Z myślą o słuchaczach uruchomiliśmy telefon redakcyjny 690 680 050 oraz mail radio@kson.pl Czekamy na państwa propozycje i uwagi.

Podejmujemy różne sprawy interwencyjne nie pozostawiając żadnego zgłoszenia bez echa – dodała.

Radia można słuchać za pośrednictwem smartfona, tabletu lub komputera z dostępem do internetu. Aby je włączyć trzeba otworzyć stronę www.radiokson.pl i wybrać ikonę słuchaj radio KSON. Na stronie publikowana jest bieżąca ramówka aktualności i audycje archiwalne do odsłuchania. Jeżeli po wybraniu słuchaj radio KSON audycja nie uruchomi się automatycznie trzeba nacisnąć przycisk z ikonką play na szarym odtwarzaczu.

W przypadku używania telefonów należy przesłać SMS-a o treści link do radia na numer 690 680 050 koszt zgodny z taryfą operatora. Wiadomością zwrotną będzie link, po którego wybraniu uruchomi się radio. Radio tworzone jest dla szerokiego grona odbiorców a zwłaszcza dla osób z niepełnosprawnościami seniorów i młodzieży.

Mówimy o tym co dzieje się wokół nas i o sprawach które nas dotyczą. Pierwsze audycje podejmowały tematy z obszaru dolnego śląska i Jeleniej Góry ale docelowo radio będzie rozgłośnią ogólnopolską. Nawiązujemy kontakty z instytucjami i organizacjami których działania będą prezentowane w audycjach. Antenę otwieramy również dla stowarzyszeń fundacji i grup lokalnego wsparcia które chciałyby w ten sposób opowiedzieć o swojej działalności i podejmowanych inicjatywach. W najbliższym czasie w ramówce pojawią się bloki informacyjne poświęcone wydarzeniom bieżącym, sportowym, kulturalnym oraz politycznym.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.