Mistrz Polski AMP Football'u Husaria Kraków świętuje zwycięstwo.

Rusza drugi sezon ekstraklasy piłkarzy po amputacjach.

Już w ten weekend ruszają rozgrywki ampfootballowej ekstraklasy. Pierwszy turniej odbędzie się w Warszawie a jego gospodarzem będzie stołeczna drużyna Lamparta. Przypomnijmy że poprzednie rozgrywki ligowe wygrała Husaria Kraków przed Gryfem Szczecin i GKSs-em Górą. Sezon w amplidze składa się z kilku turniejów organizowanych kolejno przez każdą z drużyn występujących w ekstraklasie. Weekendowe zawody odbędą się przy ulicy Międzyparkowej 4 na obiekci Varsovii Warszawa. Start o godzinie dziesiątej trzydzieści. W tym roku w rozgrywkach po raz pierwszy weźmie udział nowy zespół kuloodporni Bielsko-Biała. Cała drużyna nie może się już doczekać debiutu w lidze. To z jednej strony podekscytowanie a z drugiej duża niepewność-mówi prezes beniaminka Daniel Kawka. Z wielką pokorą podchodzimy do pierwszego sezonu ponieważ mamy najmniej doświadczony zespół. Jesteśmy jednak jedynym klubem który powstał od zera i został dopuszczony do ligi – dodaje.

To drugi sezon ampligi w historii i trzeba przyznać, że dyscyplina ta cieszy się u nas coraz większą popularnością.

Do zespołów chętnie zgłaszają się nowi zawodnicy a ampfootballiści czekają na każdego kto chciałby rozpocząć treningi z otwartymi ramionami. Już niedługo ruszy pierwsza w Polsce akademia Ampfootballu szkoląca młodych zawodników. Jak dotychczas Polska ma wielkie powody do dumy. Nasi reprezentanci odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej, przypomnijmy, że jesteśmy czwartą drużyną ostatnich mistrzostw świata a już w kwietniu rozgrywać będziemy dwa ważne spotkania z Francją i Hiszpanią. Jest także całkiem możliwe że niedługo nasze drużyny klubowe będą mogły walczyć w lidze mistrzów z mistrzami Anglii, Rosji czy Turcji ponieważ europejska federacja ampfootballu intensywnie pracuje nad uruchomieniem klubowych rozgrywek międzynarodowych. Mistrzem Polski w tym sezonie zostanie drużyna która we wszystkich rozgrywanych turniejach zdobędzie największą liczbę punktów. Jeśli więc kochacie piłkę nożną i czujecie się na siłach spróbować rywalizacji z innymi graczami zgłaszajcie się do klubów i twórzcie nowy rozdział historii footballu w naszym kraju. Skoro już teraz nasza kadra potrafi rywalizować z najlepszymi to może za kilka lat na szyjach naszych piłkarzy zawisną złote medale mistrzostw świata? Byłoby cudownie bo takim sukcesem nie może się jak dotąd pochwalić jeszcze żadna piłkarska kadra w naszym kraju.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.