Na zdjęciu znajduje się mężczyzna odwrócony tyłem, siedzący na wózku inwalidzkim, przypatrujący się ludziom przy fontannie. Ubrany jest bardzo elegandzko, w koszulę, wygląda, jakby wyszedł dopiero z pracy.

Rumunia. Rząd nie chce aby ludzie z niepełnosprawnością pracowali.

Dyskryminacja zatacza coraz większe kręgi. W Rumunii rząd wprowadził prawo które utrudni osobom z niepełnosprawnością funkcjonowanie na rynku pracy. 22 sierpnia odbył się protest osób z niepełnosprawnością przed budynkiem Ministerstwa Pracy w Bukareszcie.

Około 200 osób trzymało transparenty z napisem chcemy pracować a nie żebrać.

Rząd w Rumunii od pierwszego września wprowadza prawo, zgodnie z którym firmy zatrudniające ponad 50 pracowników nie będą musiały przyjmować do pracy – jak wcześniej – konkretnej liczby osób z niepełnosprawnością. Nie będą też musiały posiadać działów, którym pracuje personel o specjalnych potrzebach. Zdaniem związku reprezentującego pozarządowe organizacje pomocy społecznej na mocy tych przepisów pracę straci 2000 osób z niepełnosprawnością.

Odmawiamy traktowania nas jako niewidzialnych czy nieważnych i podporządkowania się dekretom, które zmieniają nasze życie za pomocą jednego podpisu – napisano w oświadczeniu związku.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.