Zdjęcie przedstawia trzech zawodników na meczu. Jednego widzimy tyłem, próbuje odebrać piłkę innemu. W tle widać sędziną.

Rugby na wózkach. Polska w najlepszej dziesiątce Europy!

Duży sukces osiągnęła nasza reprezentacja w Rugby na wózkach. Polacy wygrali turniej w szwajcarskim Nottwill dzięki czemu awansowali do dywizji A, w której gra najlepszych dziesięć zespołów Europy. Od początku turnieju celem naszych zawodników był awans. Przystąpili do walki pewni siebie i naładowani pozytywną energią. W pierwszym starciu nie dali szans Rosji wygrywając pięćdziesiąt sześć do trzydziestu ośmiu.

W kolejnym spotkaniu pokonaliśmy Czechów i następnego dnia turnieju mieliśmy otwartą drogę do zwycięstwa.

W ostatnim meczu grupowym ograliśmy sklasyfikowanych na 12 miejscu na świecie Finów 44-36 i do pół finałów wyszliśmy z pierwszego miejsca. Tam już czekała na nas Austria która wydawała się być groźnym rywalem. Tego dnia jednak na Polaków nie było mocnych. Wygrali 44-35 i w finale ponownie spotkali się z Finami. Mecz był zacięty mimo iż wiadomo już było, że obydwie drużyny zapewniły sobie awans do dywizji A. Polacy i tym razem okazali się lepsi wygrywając 48-43 i zapewniając sobie triumf w turnieju.

Trzecie miejsce zajęli Szwajcarzy pokonując w decydującym meczu Austrię. Polska w elitarnej grupie dziesięciu najlepszych drużyn Europy wystąpi po raz siódmy. Nasi zawodnicy wracają do walki z najlepszymi po rocznej nieobecności. Dotychczas nasze najlepsze rezultaty to dwa piąte miejsca wywalczone w 2009 i w 2011 roku. W rankingu światowym Polska zajmuje 15 miejsce i prawdopodobnie dzięki obecnemu zwycięstwu w turnieju awansuje o kilka pozycji. Serdeczne gratulacje dla naszych rugbystów.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.