Na zdjęciu znajduje się młoda dziewczyna, wolontariuszka, piszaca na białej ścianie hasło: Geberit Social Projekt 2016

Remont szkolnych łazienek w liczbach – Geberit podsumowuje projekt społeczny.

Firmę Geberit i Szkołę Podstawową na warszawskiej Woli połączył wspólny cel, czyli podnoszenie świadomości najmłodszych w zakresie higieny i oszczędzania wody. Projekt społeczny obejmował nie tylko wyremontowanie łazienek i wyposażanie ich w rozwiązania sanitarne Geberit oraz ceramikę marki KOŁO. Zakładał również edukację na temat higieny oraz naukę dbania o przyrodę, a w szczególności pobudzenie wrażliwości na rozsądne gospodarowanie wodą.

 

Projekt w liczbach

Jedna firma, jedna szkoła i jeden projekt społeczno-edukacyjny „Woda bezcennym darem natury”, za to wielu chętnych do wspólnego działania, by uczniowie z uśmiechem i ekologiczną świadomością korzystali ze szkolnych toalet. Wspólna praca jednego architekta, 12 wolontariuszy grupy Geberit z  Niemiec, Austrii i Szwajcarii, 12-osobowej ekipy budowlanej

Obrazek przedstawia wizualizację kadru łazienki, dokładnie kawałek umywalki, lustra i naklejek edukacyjnych przyklejonych na płytkachoraz zaangażowanie ponad 30 nauczycieli z warszawskiej szkoły sprawiły, że uczniowie codziennie mogą korzystać z nowoczesnych, czystych i funkcjonalnych łazienek.

O zasadach mądrego korzystania z umywalek i  toalet przypominają im naklejki edukacyjne, które w przyjaznej formie prezentują podstawowe zasady zachowywanie się w łazience.

Niebieska naklejka edukacyjna z białym napisem: Zakręcamy kran, zakrecaj wodę, kiedy namydlasz ręce. Granatowa naklejka eukacyjna z białym piktogramem człowieka, który poslizgnął się na mokrej podłodzeNiebieska naklejka edukacyjna z białym piktogramem kranu, z którego kapie kropla wody, a pod nimi znajduje sie dłońGranatowa naklejka edukacyjna z białym napisem: Nie chlapiemy, bo będzie ślisko i niebezpiecznie.

 

 

 

 

 

Nie tylko remont

Na zdjęciu uwiecznione jest pożegnanie wolontariuszy grupy geberit przez uczniów remontowanej szkoły podstawowej nr 166 w Warszawie
Pożegnanie wolontariuszy grupy Geberit przez uczniów szkoły podstawowej nr 166 w Warszawie.

Wszystkie trudy prac wynagrodziły uśmiechy dzieci, które po powrocie z wakacji z ochotą zaczęły zwiedzać łazienki w swojej szkole. W nowym roku szkolnym odbyło się 25 lekcji edukacyjnych, na których uczniowie zgłębiali wiedzę dotyczącą higieny i oszczędzania wody. Chętnie brali także udział w tematycznych konkursach. W październiku w życie szkoły zaangażowali się także wolontariusze, zagraniczni pracownicy Grupy Geberit. Prócz remontu, na który poświęcili 2 tygodnie, stworzyli także wspólnie z uczniami kolorową rakietę, namalowaną na szkolnym boisku oraz bramkę piłkarską do ćwiczenia celności strzałów. Wolontariusze rozdali każdemu dziecku  pojemnik na drugie śniadanie oraz koordynowali powstanie pamiątkowej tablicy w formie drzewa, na której również każdy uczeń mógł zostawić odcisk dłoni.

Zakończenie remontu odbyło się w świątecznej atmosferze w mikołajki – 6 grudnia. Zaproszeni goście mogli nie tylko podziwiać konkursowe prace uczniów oraz krótkie przedstawienie o przygodach kropelki wody, ale także zobaczyć efekty prac remontowych. Oficjalne podsumowanie akcji CSR nie kończy jednak współpracy firmy Geberit ze szkołą, nadal będą prowadzone działania wspierające edukację najmłodszych w zakresie rozsądnego gospodarowania wodą.

 

Informacje o Grupie Geberit

Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w ponad 40 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 35 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,6 mld franków szwajcarskich zatrudniając ponad 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.