Krzysztof jastrzębski w trakcie wchodzenia po schodach

Rekord świata! Krzysztof Jastrzębski pokonał na rękach wszystkie schody Pałacu Kultury!

Nowy fantastyczny rekord świata ustanowił wczoraj pan Krzysztof Jastrzębski. Pokonał na rękach 1700 schodów Pałacu Kultury. To najlepszy wynik na świecie ponieważ np francuska Wieża Eiffla ma ich 1665.

Sportowiec założył 20 kilogramową kamizelkę, ponieważ chciał mieć dodatkowe obciążenie.

Jastrzębski jest przykładem człowieka, dla którego bariery nie istnieją. Od zawsze był sportowcem. W Łódzkim klubie sportowym uprawiał dziesięciobój. w 1990 roku usłyszał że ma nowotwór złośliwy kończyn dolnych. Przeszedł kilka operacji które ostatecznie zakończyły się amputacją obu nóg. Ta sytuacja wcale go jednak nie załamała. Przeciwnie. Spowodowała, że zapragnął bić kolejne rekordy świata na wózku. Jego życie zostało pokazane w filmie dokumentalnym pod tytułem Maratończyk z 2012 roku.

Do jego wielkich osiągnięć należy między innymi przejechanie dwóch maratonów ulicami Paryża w czasie czterech godzin, przejechanie w ciągu 30 godzin 630 kilometrów na wózku co jest rekordem świata w jeździe ciągłej. Pan Krzysztof jako jedyny sportowiec z niepełnosprawnością przejechał dolinę śmierci w Stanach Zjednoczonych – a to tylko niektóre z długiej listy jego sukcesów.

Serdecznie gratuluję fantastycznych osiągnięć i trzymam kciuki żeby ten wspaniały sportowiec ustanowił wkrótce kolejne rekordy.

 

Źródło zdjęcia: www.se.pl, autor zdjęcia: Marcin Smulczyński / Super Express

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.