mężczyzna trzymający baterię geberit

Produkt rekomendowany do konkursu Dobry Wzór 2019

Elektroniczne bezdotykowe baterie Geberit Brenta zostały nominowane do udziału w prestiżowym konkursie Dobry Wzór 2019 przez zespół badaczy i ekspertów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego!

Z jednej strony reprezentują one ponadczasowy, elegancki design, z drugiej – wykorzystują innowacyjne rozwiązania, pozwalające m. in. ograniczać zużycie wody. Trzymajcie kciuki!

System baterii umywalkowych Geberit Brenta i Piave/Geberit

Smukłe, wyrafinowane i proste w instalacji Elektroniczne baterie umywalkowe zapewniają możliwość wyjątkowo higienicznego mycia rąk, jako że kurek jest otwierany i zamykany bezdotykowo. Są one przeznaczone przede wszystkim do stosowania w sanitariatach obiektów publicznych i półpublicznych, takich jak lotniska, galerie handlowe, szkoły czy placówki gastronomiczne. Szczególne wyzwanie – zwłaszcza w lokalach odwiedzanych przez dużą liczbę osób – wiąże się z faktem, że baterie muszą być bardzo wytrzymałe, nie tylko ze względu na częste, ale również nierzadko niezbyt delikatne użytkowanie. Ponadto tradycyjne baterie montowane najczęściej w umywalkach oraz ich systemy elektroniczne są stale narażone na wilgoć i wodę, co może powodować nieprzyjemne awarie.

W nowym systemie baterii umywalkowych Geberit wyeliminował słabe strony baterii bezdotykowych. Wszystkie elementy funkcjonalne, takie jak elementy elektroniki sterującej, mieszacz, zawory i przyłącza elektryczne zostały – jedynie z wyjątkiem czujnika podczerwieni – umieszczone w odrębnej skrzynce funkcyjnej o wymiarach zaledwie 14 cm x 14 cm. Zostanie ona w dostępny sposób zamontowana pod umywalką w ścianie, czyli poza strefą mokrą. W przypadku braku możliwości zamontowania skrzynki funkcyjnej w ścianie można alternatywnie skorzystać z odpornej natynkowej skrzynki. Specyfika baterii ściennych Bezdotykowe ścienne baterie umywalkowe są bardzo praktyczne: cała powierzchnia umywalki pozostaje wolna, co niezmiernie ułatwia utrzymanie czystości, zaś mycie rąk jest znacznie bardziej ergonomiczne. Fakt, że w praktyce bardzo rzadko spotykamy baterie bezdotykowe, ma dość banalną przyczynę: dotychczas nie było w zasadzie żadnego rozwiązania zapewniającego bezpieczne zaplanowanie i niezawodną instalację takich systemów.

Na nowym systemie baterii umywalkowych Geberit projektanci i instalatorzy mogą natomiast w pełni polegać. Dzięki wykorzystaniu systemów podtynkowych Geberit baterie ścienne mogą być szybko i bezbłędnie montowane w ścianie, zaś baterie stojące – w umywalkach. Należące do systemu baterii umywalkowych nowe elementy do montażu umywalek w technologii podtynkowej (Geberit Duofix i Geberit GIS) są przystosowane do łatwej i bezpiecznej instalacji systemu baterii. Bazują one na sprawdzonej już technologii podtynkowej Geberit i posiadają trawersy o regulowanej wysokości, do których są mocowane cokoły baterii i umywalki. Rozwiązanie to zapewnia precyzyjne ustawienie (w pionie lub w poziomie) oraz solidne zamocowanie korpusu baterii, minimalizując możliwość powstania kosztownych wad. Bezpośrednie prowadzenie wody dzięki wydzieleniu elementów funkcyjnych z korpusu baterii powstają całkowicie nowe możliwości projektowania samych baterii.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.