Zdjęcie przedstawia Agatę Kordyszewską.

Poznajcie Agatę Kordyszewską. Poszukuje asystentki do stałej pomocy. W zamian oferuje darmowy pokój w Wilanowie.

Czym zajmujesz się na co dzień i czego nie jesteś w stanie zrobić samodzielnie ze względu na niepełnosprawność?
Jestem osobą bardzo aktywną, która lubi życie i ludzi. Moją pasją są komputery, które znam bardzo dobrze. Do niedawna studiowałam psychologię, a w tej chwili jestem osobą aktywną zawodowo. Pracuję przy tworzeniu baz komputerowych z danymi różnych firm. Jeżeli chodzi natomiast o skutki dziecięcego porażenia mózgowego, z którymi zmagam się na co dzień, to są to przede wszystkim niesprawne nogi i ręce. W efekcie tego poruszam się na wózku elektrycznym i potrzebuję pomocy w takich czynnościach jak karmienie, przebieranie, przenoszenie z wózka na łóżko, czy codzienna toaleta.

Czy człowiek z twoim rodzajem niepełnosprawności może liczyć na jakąkolwiek pomoc ze strony państwa?
Jedyna pomoc asystencka jaka mi przysługuje od państwa to wsparcie osoby przychodzącej na kilka godzin dziennie. Tymczasem dla mnie najważniejsze jest aby ktoś pomógł mi rano i wieczorem w czynnościach, o których wspomniałam już wcześniej, ponieważ w ciągu dnia jestem w stanie funkcjonować bez większych problemów. Poszukuję i rekrutuję więc asystentki na własną rękę, umieszczając ogłoszenia na Facebooku, różnych portalach społecznościowych czy wypytując znajomych.

Jakie umiejętności i cechy charakteru powinna mieć twoja asystentka?
Poszukuję przede wszystkim osób silnych fizycznie, które będą w stanie mnie przenosić z wózka na łóżko, lub spowrotem. Podczas rekrutacji za każdym razem pokazuję, w jaki sposób obsługiwać podnośnik, jak należy mnie chwycić i z jakimi trudnościami może się na co dzień spotkać dziewczyna udzielająca mi pomocy. Bardzo mi zależy na nawiązaniu szczerej relacji, opartej na zaufaniu. Potrzebna mi jest osoba odpowiedzialna, która jeżeli się na coś umawiamy – dotrzyma słowa. Bardzo często niestety zdarza się, że umówię się z kimś o konkretnej godzinie wieczorem, a ten ktoś nie przychodzi, bo miał coś jego zdaniem ważniejszego lub po prostu zapomniał. Każda taka sytuacja jest dla mnie stresująca, ponieważ zmusza mnie do natychmiastowego znalezienia kogoś, kto pomoże mi się rozebrać i położyć. Nie jestem w stanie zrobić tego sama, ponieważ poruszam, i to w sposób mocno ograniczony, tylko jedną ręką. Wzajemny szacunek i zaufanie są ważne również dlatego, że mimo, iż asystentka pomaga mi w podstawowych czynnościach dnia codziennego, to nie może zapominać o tym, że nie jestem dzieckiem. Nie powinna więc decydować za mnie, ani dopuszczać się zachowań przemocowych, co niestety czasami się zdarza.

Co oferujesz w zamian za pomoc?
Dziewczyna która zdecyduje się być moją asystentką otrzymuje w zamian, zupełnie za darmo, pokój w mieszkaniu w Wilanowie. Mieszkanie jest nowoczesne,wygodne i wszechstronne, uważam więc, że to z mojej strony bardzo uczciwa propozycja. Asystentka pomaga mi około dwóch godzin dziennie rano i wieczorem, w zamian za co otrzymuje możliwość mieszkania za darmo w bardzo dobrych warunkach i atrakcyjnej lokalizacji. Gorąco jednak proszę wszystkich, którzy przeczytają ten tekst i będą chcieli odpowiedzieć na moją propozycję, pamiętajcie, że pokój jest rzeczą wtórną. Najważniejsza jest dla mnie codzienna pomoc, bez której nie jestem w stanie funkcjonować.

Bycie asystentką wymaga empatii i odpowiedzialności.

Zapewniam was, że podczas rekrutacji bardzo dokładnie pokażę wam czego oczekuję i chętnie odpowiem na wszystkie pytania. Jednocześnie proszę, żebyście poważnie przemyślały swoją decyzję i zastanowiły się nad tym, czego się podejmujecie. Bycie asystentką wymaga empatii i odpowiedzialności, a ciągłe poszukiwanie nowych osób jest bardzo trudne, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Właśnie dlatego bardzo mi zależy na znalezieniu kogoś, z kim będę mogła współpracować długo i w sposób oparty na wzajemnym zaufaniu. Skontaktować się ze mną możecie pisząc na adres mailowy akordyszewska@gazeta.pl

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Jeden komentarz: On Poznajcie Agatę Kordyszewską. Poszukuje asystentki do stałej pomocy. W zamian oferuje darmowy pokój w Wilanowie.

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.