Zdjęcie przedstawia Miss Adę Zawadzińską podczaj odbierania nagrody.

Poznajcie Adę Zawadzińską – Miss Polski na wózku 2016

Wybory Miss Polski na wózku to była przede wszystkim wielka przygoda. Dla mnie tym przyjemniejsza, że udało mi się wygrać konkurs – opowiada Adrianna Zawadzińska – Miss Polski na wózku 2016.

Wszystkie uczestniczki podczas uroczystej gali.

Dlaczego zdecydowała się Pani wystartować w wyborach Miss Polski na wózku?

Ujmując rzecz najprościej wystartowałam ponieważ wierzę w siebie i mam bardzo pozytywne nastawienie do życia. Pomysł wzięcia udziału w wyborach Miss Polski na wózku chodził za mną już od pierwszej edycji, ale wtedy nie spełniałam jeszcze kryteriów. Choruję na zanik mięśni i dwa lata temu byłam w stanie poruszać się o kulach. Kiedy jednak okazało się, że przyszedł moment, w którym musiałam się przesiąść na wózek od razu pomyślałam o tym, żeby spróbować swoich sił w konkursie. To fantastyczna inicjatywa i jestem pełna podziwu dla wszystkich z fundacji Jedyna-Taka którzy organizują te wybory. Uczestnictwo w konkursie to wielka przygoda i fantastyczna zabawa. Mamy też szansę pokazać ludziom, że fakt iż na co dzień poruszamy się na wózku nie określa naszego życia. Jesteśmy pięknymi pełnowartościowymi kobietami. Każda z nas ma swoje pasje, plany i marzenia, a walka o tytuł Miss Polski wymaga od nas również wielu przygotowań, bo groźnych konkurentek nie brakuje. Fantastyczne jest też to, że fundacji udało się zainteresować konkursem cały świat. Już w przyszłym roku w Polsce odbędą się wybory Miss Świata na wózku. Wspaniałe jest to, że to właśnie Polska pokazuje innym jak przełamywać stereotypy dotyczące dziewczyn z niepełnosprawnościami, i że to my będziemy gospodarzami wielkiej imprezy, którą zainteresują się media na całym świecie.

Wspomniała Pani o trudnych przygotowaniach do konkursu. Jak one wyglądały?

W ciągu kilku dni poprzedzających finał miałyśmy zorganizowaną praktycznie każdą godzinę. Sesje fotograficzne, zajęcia z coachem, ćwiczenie układu choreograficznego czy szkolenia z wizażu spowodowały, że nawet ja która uwielbiam stroje, zabiegi upiększające itd. poczułam, że praca modelki jest naprawdę ciężka. Było jednak w tym wszystkim mnóstwo radości i pozytywnej energii. Sesja fotograficzna była bardzo ciekawa. Pozowałam w kreacjach w których później występowałam na scenie, sukni wieczorowej, ślubnej i stroju sportowym (olimpijskim). Miałam też szansę zaprezentowania się na kilku fotografiach w ubraniach bardziej luźnych, tych których używam na co dzień.

Piękna Adrianna Zawadzińska ciesząca się z nagrody, podczas uroczystej gali.

Bardzo miłe były też dla mnie zajęcia poprowadzone przez panią coach. Wiem, że bardzo się one przydały wielu dziewczynom, które odczuwały dużą tremę przed występem. Dla mnie udział w konkursie, możliwość zaprezentowania się przed publicznością i powalczenia o tytuł to była wielka przygoda. Nie stresowałam się i nie nastawiałam na nic konkretnego, ale kiedy z miejsca w którym ćwiczyłyśmy układ choreograficzny ruszyłyśmy motorami niemal przez całe miasto, aby dotrzeć na galę finałową ogarnęła mnie euforia. Szybka jazda na motorze, ten wiatr we włosach radość jaką się przy tym czuje to przeżycia naprawdę niesamowite.

Co Pani czuła kiedy trzykrotnie wyczytano pani nazwisko jako zwyciężczyni?  Zgarnęła pani wszystkie nagrody

Jeszcze do dzisiaj kiedy przypomnę sobie galę finałową to uśmiecham się bardzo szeroko. Czułam się bardzo szczęśliwa. Rozpierały mnie radość, duma i pozytywna energia. Zdobyłam zarówno tytuł przyznawany przez jury, jak i nagrodę publiczności oraz wyróżnienie Profemedu – jednego ze współorganizatorów konkursu. Wyjątkową przyjemność sprawiło mi to, że jedną  z nagród jest skok ze spadochronem. Zawsze marzyłam żeby przeżyć coś takiego. Uwielbiam ekstremalne emocje i teraz wreszcie będę miała szansę poczuć jak to jest lecieć w przestworzach, a raczej z przestworzy na ziemię.

Co powiedziałaby Pani dziewczynom zastanawiającym się, czy warto brać udział w konkursie?

Powiedziałabym, że nie ma co się zastanawiać. Musicie się odważyć i spróbować swoich sił. To fantastyczna przygoda którą zapamiętacie na całe życie. To wielka szansa żebyście podzieliły się z innymi ludźmi tym co w was najpiękniejsze. Nie chodzi mi tu tylko i wyłącznie o wygląd fizyczny, bo przecież każda z nas ma swoją osobowość, marzenia pasje i zainteresowania. Ja na przykład bardzo kocham muzykę. Lubię przeboje z lat dziewięćdziesiątych i w zależności od nastroju wsłuchuję się w kultowe kawałki Varius Manx albo rozkręcam na cały regulator ostre rockowe piosenki. Kolejną moją pasją jest kultura Indian, którą fascynuję się od dziecka. Bardzo lubię poznawać nowych ludzi i rozmawiać z nimi. Staram się ze wszystkich sił żyć pełnią życia i wyciągnąć z niego wszystko co najlepsze. Wybory Miss Polski na wózku dają taką szansę każdej z nas i tylko od was zależy, czy będziecie  chciały z niej skorzystać.

źródło zdjęcia: Zawadzki Photography dla Jedyna-Taka; http://jedyna-taka.pl/129,gala-finalowa-2016—–nasza-relacja–.html

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

2 komentarzy: On Poznajcie Adę Zawadzińską – Miss Polski na wózku 2016

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.