Agnieszka Kaczorowska w żółtym swetrze

Powstaje szkoła tańca oferująca lekcje dla niesłyszących!

Taniec to fantastyczna aktywność, która powinna być dostępna dla wszystkich. Właśnie dlatego zdecydowałam, że w mojej szkole będą się odbywały zajęcia również dla osób niesłyszących – opowiada Agnieszka Kaczorowska, aktorka, tancerka i właścicielka szkoły tańca Danceworld.

W jaki sposób wpadła Pani na pomysł zorganizowania lekcji tańca dla osób niesłyszących?
Bezpośrednią inspiracją było spotkanie z Iwoną Cichosz i nasze wspólne występy w Tańcu z Gwiazdami. Iwona tańczy fantastycznie i patrząc na to co potrafi zrobić na parkiecie uświadomiłam sobie, że brak słuchu nie przeszkadza w odbieraniu i przeżywaniu muzyki. Nabrałam pewności, że w Polsce musi być duża grupa osób z niepełnosprawnością słuchu, które chcą nauczyć się tańca. Iwona zgodziła się zostać ambasadorką całego przedsięwzięcia i będzie odwiedzała Danceworld regularnie żeby tańczyć razem ze wszystkimi.

Jak będą wyglądały zajęcia?
Poprowadzi je Paulina Biernat z wykształcenia psycholog. Podstawowym założeniem wszystkich lekcji w mojej szkole jest praca w małych grupach tak aby podejście do każdego ucznia było bardzo indywidualne. Zajęcia dla grupy niesłyszących odbywać się będą raz w tygodniu we wtorki o godzinie dziewiętnastej. Żeby uniknąć problemów z komunikacją zapewniamy pomoc tłumacza języka migowego. Podczas lekcji będziemy ćwiczyć bardzo różne układy. Mam znakomitą ekipę pedagogów.

Sama uczę tańca towarzyskiego ale nie brakuje nam specjalistów od Flamenco czy na przykład tańca brzucha.

W jaki sposób osoby niesłyszące mogą odbierać muzykę i jaki wpływ na ich życie może mieć taniec?
Część osób posługuje się aparatami słuchowymi więc dźwięki muzyki do nich docierają. Osoby całkowicie głuche potrafią odbierać wibracje. Po za tym mają wyostrzony zmysł wzroku i doskonale potrafią odtwarzać kroki. Czy taniec zmieni coś w ich życiu? Na to pytanie musieliby odpowiedzieć sami. Dla mnie taniec to jedna z najwspanialszych rzeczy w życiu. Dzięki niemu można się zrelaksować, wyrazić siebie, poczuć niezwykłe emocje w całym ciele i oczywiście zanurzyć w pięknej muzyce.

Jak dużą popularnością cieszą się oferowane przez Panią zajęcia?
Zgłoszeń mamy bardzo dużo a szkoła startuje już niebawem bo od 21 września. Zachęcam więc wszystkich zainteresowanych do szybkiego kontaktu, żebyście zdążyli zapisać się na ostatnie wolne miejsca. Zajęcia odbywają się w systemie semestralnym lub rocznym tak abyśmy mogli spotkać się co najmniej kilka lub kilkanaście razy w tej samej grupie i szlifować umiejętności taneczne. Nasza szkoła ma do zaproponowania dużo więcej niż taniec. Będą w niej także zajęcia i warsztaty pozwalające na samorozwój, ćwiczenie asertywności i nabieranie pewności siebie. Zachęcam was wszystkich gorąco do śledzenia relacji z otwarcia szkoły, w którym wezmą udział osoby znane i popularne. Przekonacie się że Danceworld to miejsce dla wszystkich którzy kochają taniec i chcą się o nim dowiedzieć jeszcze więcej.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.