Powitanie-lotnisku-Modlin naszych zawodniczek

Polskie piłkarki z pucharem Ligi Mistrzyń!

Wielki triumf polskich piłkarek nożnych. Zawodniczki z Warszawy zdobyły puchar Ligi Mistrzyń Głuchych w Futsalu. Sukces jest tym większy, że był to pierwszy w historii start naszego klubu na tym poziomie rozgrywek.

Zawodniczki MKSN Mazowsze Warszawa prezentowały wspaniałą formę już od początku turnieju. W rozgrywkach grupowych nie dały szans rywalkom z St. John’s London, Youth od Moscow,  P.S. Sordapicena z Włoch i C.D.S. Asorcas z Hiszpanii.

Najgroźniejszym przeciwnikiem wydawały się Rosjanki, które wywalczyły tytuł w poprzednich rozgrywkach. Nasze piłkarki pokonały je jednak bez trudu cztery jeden a w kolejnym spotkaniu rozbiły Włoszki pięć do dwóch. Nie inaczej potraktowane zostały Hiszpanki – bo porażka jeden do pięciu to chyba najniższy wymiar kary jaki mógł je spotkać.

Mecz z Angielkami zakończył się walkowerem dla naszych piłkarek. Wyszły z grupy na pierwszym miejscu i w półfinale trafiły na Doncaster D.F.C. (Anglia). Tu walka była najbardziej wyrównana. Angielki walczyły zaciekle, mecz był bardzo ostry a jedna z naszych zawodniczek Joanna Kaczmarczyk doznała kontuzji. Polki wygrały jednak siedem do pięciu i awansowały do finału gdzie czekał już mistrz Szwecji Hephata Sztokholm

W pierwszej połowie Polki osiągnęły wyraźną przewagę i prowadziły cztery do jednego. Szwedki jednak nie rezygnowały zerwały się do ataku i w drugiej części doprowadziły do remisu. Na szczęście ta szaleńcza pogoń kosztowała je masę sił i kiedy oddychały już rękawami nasze zawodniczki zdobyły w krótkim odstępie czasu cztery bramki ustalając wynik spotkania na osiem do czterech.

Tytuł królowej strzelców z dziewięcioma golami wywalczyła Agnieszka Boćkowska a Marta Kaczmarczyk została wybrana najbardziej wartościową zawodniczką turnieju. Serdeczne gratulacje dla naszych pań. Oby chociaż raz w historii przykład z was wzięli piłkarze.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.