Zdjęcie przedstawia Monikę Kobylińską w czasie rzutu na bramkę. Zawoniczka wyskakuje ponad obronę, w prawej ręce trzyma piłkę i zaraz odda rzut na bramkę.

Polskie piłkarki ręczne w półfinale mistrzostw świata! Niesamowity mecz dziewczyn z Rosjankami.

Po takim spotkaniu ręce same składają się do oklasków na twarzy gości szeroki uśmiech, a serce rozpiera duma. Nasze fantastyczne szczypiornistki pokonały Rosję 21:20 i jutro zagrają w pół finale Mistrzostw Świata.
Nie wiem gdzie nasze panie nauczyły się tak dobrze szczypiorniaka, bo z pewnością nie były internowane w Szczypiornie, ale ten kto uczył ich tej pięknej gry może chodzić z wysoko podniesioną głową.

Polki odniosły imponujące zwycięstwo dzięki fantastycznej agresywnej grze na całym boisku. W obronie zespół był nie do przejścia i praktycznie uniemożliwił Rosjankom ofensywną grę.

W ataku brylowała młodziutka Monika Kobylińska, która rzuciła Rosjankom sześć bramek najpierw na początku meczu, a później zakończyła skutecznym rzutem ostatnią decydującą akcję spotkania. W tym niezwykle emocjonującym boju nie brakowało dramatycznych chwil. Na początku drugiej połowy naszej drużynie zdarzył się dziesięciominutowy przestój, podczas którego nie byliśmy w stanie zdobyć żadnej bramki. Rosjanki wyszły wtedy na dwubramkowe prowadzenie, ale cieszyły się nim bardzo krótko.

Pod koniec gdy ważyły się losy rywalizacji popisową partię rozegrała nasza rezerwowa bramkarka Weronika Gawlik. Obroniła rzut, który mógł dać Rosjankom wyrównanie, została najlepszą zawodniczką meczu i zapewniła naszej drużynie awans do najlepszej czwórki świata. Osobiście zauważyłem, że niezależnie od dyscypliny sportu, w której bierzemy udział mecz z Rosją działa na wszystkie nasze reprezentacje jak płachta na byka. Nawet jeśli wcześniej w całym turnieju Polki czy Polacy grają przeciętnie to mecz z Rosją odmienia wszystko. Nasze zawodniczki są wówczas dwa razy szybsze, rzucają dwa razy celniej niż zazwyczaj i walczą jakby chodziło co najmniej o niepodległość. Sądzę, że gdyby wszyscy nasi rywale mieli na koszulkach napis Russia o wiele częściej zdobywalibyśmy tytuły we wszystkich dyscyplinach. Rosjanie natomiast muszą chyba nas nie cierpieć. Po raz kolejny wyeliminowaliśmy ich drużynę z ważnego turnieju. Po raz kolejny ukaraliśmy ich pychę, bo już myśleli o tym gdzie zorganizować turniej kwalifikacyjny do Rio, a to prawo przysługuje tylko półfinalistom. Olbrzymie gratulacje dla dziewczyn, które odniosły historyczny sukces za fenomenalną i ofiarną walkę. Cała Polska jest z Wami, śle wam gorące pozdrowienia i z niecierpliwością czeka na starcie z Holandią. Szkoda, że to nie Rosja, bo zwycięstwo byłoby przesądzone, ale i Holenderki mają podstawy aby bać się naszych turbokozaczek!

foto: http://sportowefakty.wp.pl/pilka-reczna

 

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.