Złoty, srebrny i brązowy medal, z jednej z dyscyplin na Invictus Games in 2014. The first ever Invictus Games z Londynu 2014

Polscy weterani znów walczą. Tym razem w Australii.

Polscy weterani udali się na międzynarodowe zawody Invictus Games do Australii. Odbędą się one w dniach 18-29 października. Szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak wziął udział w uroczystym pożegnaniu polskich weteranów.

To ludzie niezwykli bo postanowili przełamać swoje ograniczenia. Są też bohaterami bo walczyli  służąc Polsce – powiedział.

Minister wręczył akty powołania członkom polskiej reprezentacji. Pogratulował im możliwości wzięcia udziału w zawodach i dodał iż fakt, że zdecydowali się podjąć wyzwanie sportowe świadczy o ich odwadze, waleczności i sile ducha. Przedstawiciel reprezentacji sierżant Janusz Raczy zaznaczył, że Polacy po raz pierwszy wezmą udział w zawodach właśnie w roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Naszym orężem będą biało-czerwona flaga i duma z ojczyzny której z oddaniem służyliśmy i służymy nadal. Polscy żołnierze nie wywołują wojen ale doprowadzają do ich końca.

Zawody Invictus Games zainicjował w 2014 roku książę Harry. Celem zawodów jest pokazanie siły sportu i zainspirowanie innych weteranów do regeneracji i rehabilitacji. Wszyscy nasi weterani mają status poszkodowanego i są z różnym stopniem niepełnosprawności. Polacy rywalizować będą w kilku dyscyplinach między innymi w rzucie dyskiem, pchnięciu kulą, wioślarstwie na ergometrach, łucznictwie, pływaniu, biegach na różnych dystansach i siatkówce na siedząco.

Żołnierze przygotowywali się do startu od maja korzystając między innymi z Ośrodka Wojskowego w Mrągowie gdzie mieli trzy zgrupowania. Mocno trzymamy kciuki za naszych wspaniałych bojowników o Polskę. Niech pokażą całemu światu na czym polega polska krzepa.

Więcej informacji o zawodach znajdziecie na stronie internetowej wydarzenia (link).

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.