zdjęcie w szatni drużyny MKSN Mazowsze, po wygranym meczu. Trzymają swój szalik, oraz pozują do zdjęcia z wielką euforią

Polscy siatkarze niesłyszący w turnieju finałowym Ligi Mistrzów

Polscy niesłyszący siatkarze wywalczyli awans do turnieju finałowego Ligi Mistrzów w Stambule. Po za rywalizacją na boisku klub MKSN Mazowsze miał do rozwiązania także problem finansowy. Żeby móc pojechać na zawody trzeba było zgromadzić ponad dziesięć tysięcy złotych. Zbiórka w internecie przyniosła świetne rezultaty i już kilka dni przed czasem udało się zdobyć potrzebną sumę.

To drugi awans naszych siatkarzy z rzędu.

Przed rokiem w Bergamo zaprezentowali się znakomicie docierając aż do pół finału i zajmując czwarte miejsce. W tym roku chcą walczyć o medale. Na drodze mógł jednak stanąć brak finansów.

Posługujemy się językiem migowym. To utrudnia nam rozmowy ze sponsorami – tłumaczy Mateusz Chyl – trener MKSN Mazowsze. Na boisku nauczyliśmy się jednak walczyć o swoje więc się nie poddaliśmy – dodaje.

Zawodnicy są niezwykle ambitni. Na co dzień sami inwestują w swój rozwój dołączają do klubów słyszących sportowców drugiej i Trzeciej Ligi Polskiego Związku Piłki Siatkowej. W ten sposób zbierają doświadczenie które ma zaprocentować na Igrzyskach Olimpijskich Głuchych, Mistrzostwach Świata i Europy. Zbiórka pieniędzy nadal trwa, (link do zbiórki) ponieważ klub zbiera również na cele związane z przygotowaniami do turnieju.

Zdecydowaną większość kwoty wpłacił nam w zbiórce Jakub B. Bączek – trener mentalny sportowców i przedsiębiorców – który wraz z pierwszą reprezentacją Polski zdobył tytuł mistrza świata w 2014 roku – wyjaśnia Chyl. Jakub wesprze nas także swoją wiedzą. Ja wielokrotnie podkreślałem, że bardzo często blokady mentalne utrudniały nam realizację najwyższych celów. Byłoby wspaniale gdyby pojechał z nami  do Turcji – dodaje.

O siatkarzach MKSN Mazowsze dowiedziałem się z internetu – wyjaśnia wspomniany trener mentalny.

Tweetował o nich jeden ze znanych dziennikarzy sportowych zajmujący się siatkówką. Zaimponowała mi sportowa i organizacyjna determinacja zawodników. Dla mnie już są bohaterami bo nie czekali, tylko wzięli sprawy we własne ręce. Postanowiliśmy im pomóc wraz z całym naszym zespołem trenerów mentalnych. Siatkarze mogą na nas liczyć również w drodze po zwycięstwo w lidze mistrzów. Mają też we mnie swojego ambasadora w poszukiwaniu innych sponsorów – dodaje.

Logo MKSN Mazowsze
Logo MKSN Mazowsze

 

Źródło zdjęć: Facebook MKSN Mazowsze Warszawa Piłka Siatkowa Mężczyzn

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.