Polscy piłkarze rozgromili Francję!

Kolejny duży sukces polskich ampfootballistów. Nasi piłkarze zajęli drugie miejsce w turnieju w Hiszpanii, a kilku debiutantów zaliczyło fantastyczne występy. W pierwszym spotkaniu nasi zawodnicy nie dali szans Francuzom ogrywając ich dziewięć zero. Fenomenalną formą błysnął zwłaszcza najmłodszy w kadrze Jakub Kożuch który strzelił Francuzom cztery bramki i został najlepszym strzelcem turnieju. O Kubie i jego drużynie Lamparcie Warszawa możecie przeczytać we wpisie Piłkarski drapieżnik w Warszawie.

W drugim spotkaniu Polacy pokonali Hiszpanów jeden zero po golu Bartosza Łastowskiego. O zwycięstwie w całym turnieju decydował więc rewanż z gospodarzami. Zaczęliśmy go źle tracąc szybko dwa gole ale jeszcze przed przerwą debiutant kapitan Lamparta Warszawa Adrian Stanecki strzelił bramkę kontaktową. W drugiej połowie Polacy atakowali ale Hiszpanom udało się zdobyć trzeciego gola z rzutu karnego co zapewniło im zwycięstwo.

Oczywiście każdorazowo walczymy o zwycięstwa, więc porażka w ostatnim meczu może pozostawić niedosyt – powiedział trener polskiej kadry Marek Dragosz.

Ja jednak go nie mam. Jesteśmy w roku którym celem jest ciągła budowa zespołu i komponowanie do niego nowych zawodników. W Hiszpanii debiutanci Łukasz Miśkiewicz i Adrian Stanecki oraz młodzi zawodnicy spisali się znakomicie i wiem że wraz z tymi których debiut w kadrze czeka już niebawem będą przez długi czas stanowić o sile tego zespołu. Jestem bardzo zadowolony z katalońskiego sprawdzianu i z optymizmem patrzę na kolejne etapy naszej pracy-dodaje trener. Następny turniej Podhale ampfootballcup odbędzie się 4 i 5 czerwca. Zagramy w nim z Niemcami Irlandią i Ukrainą. Czy to wam czegoś nie przypomina? To przecież nasi rywale z mistrzostw Europy we Francji. Głęboko wierzę, że nasi ampfootbaliści ograją ich wszystkich dając świetny przykład naszej pełnosprawnej kadrze narodowej. Serdecznie gratuluję występu w Hiszpanii i trzymam kciuki za dalsze sukcesy.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.