plakat promujący mistrzostwa ampfutbolu w stambule, w tle grający piłkarze a na pierwszym planie daty meczów polaków z francją, belgią i włochami

Polscy piłkarze po amputacjach wśród faworytów Mistrzostw Europy!

Reprezentacja Polski Amp Futbol jest już w Stambule, gdzie właśnie rozpoczynają się pierwsze w historii Mistrzostwa Europy piłkarzy po amputacjach. Polacy znajdują się w gronie faworytów do zdobycia medali, a wszystkie ich mecze transmitowane będą na portalu sport.tvp.pl!

plakat ampfutbol. jest na nim piłkarz kopiący piłkę, w tle światła jupiterów a na pierwszym planie napis  hasztag grajmy razem.

Biało-czerwoni, dzięki świetnej grze w ostatnich latach, podczas losowania fazy grupowej turnieju zostali rozstawieni z pierwszego koszyka obok takich potęg, jak Rosja (aktualny Mistrz Świata) i Turcja (najwięcej klubów i zawodników na świecie). Dzięki temu rozstawieniu Polacy razem z Włochami, Francją i Belgią trafili do grupy B, w której uchodzą za faworytów.

Do Turcji jedziemy z nadzieją na zdobycie upragnionego medalu. – mówi Mateusz Kabała, nowy kapitan biało-czerwonych, który w 59 meczach kadry zanotował 26 goli i 28 asyst – W roli faworyta naszej grupy czujemy się bardzo dobrze i mam nadzieję że swoją grą udowodnimy, że zasługujemy na to miano – dodaje.

Skład reprezentacji Polski znacznie zmienił się od, zakończonej dużym sukcesem, ostatniej imprezy mistrzowskiej, na co wpływ miał dynamiczny rozwój klubów oraz ligi – Amp Futbol Ekstraklasy, który znacząco wzmocnił konkurencję o miejsce w reprezentacji.

Tylko sześciu zawodników z obecnej kadry było na Mistrzostwach Świata w Meksyku gdzie dosłownie otarliśmy się o medalezauważa trener Polaków Marek Dragosz
Od tamtego czasu na pewno zmieniła się świadomość tej drużyny – mamy coraz większą świadomość wartości naszego zespołu, co może pomóc nam w Turcji – dodaje.

Reprezentacja poleci do Stambułu wzmocniona nie tylko nową rolą faworyta, ale również nowym Partnerem, którym została Fundacja Sport Twoją Szansą. Pomaga ona sportowcom, którzy z różnych przyczyn nie są w stanie kontynuować kariery lub wziąć udziału w zawodach o randze krajowej i międzynarodowej. Fundacja powstała z inicjatywy firmy STS, największego bukmachera w Polsce, który jest jej głównym sponsorem.

Zarówno STS, jak i fundacja wspierają cały polski sport. Naszym celem jest pomoc utalentowanym sportowcom, którzy napotykają na trudności w realizowaniu swoich pasji sportowych. Liczymy, że Biało-czerwoni ampfutboliści również zajmą wysoką pozycję w trakcie turnieju w Turcji – powiedział Mateusz Juroszek, prezes STS oraz fundacji Sport Twoją Szansą.

Stały rozwój, ciągłe parcie do przodu i pasja cechują nie tylko naszych zawodników, ale również nas – organizatorów  – mówi Mateusz Widłak prezes polskiej i europejskiej federacji ampfutbolu – Właśnie dlatego bardzo cieszy nas nawiązanie współpracy z Fundacją oraz z TVP Sport, które pomogą nam w promocji drużyny oraz idei.     

TVP Sport nie tylko pokaże mecze Polaków na swoim portalu, ale również wyśle do Turcji ekipę, która relacjonować będzie turniej.

Cieszę się, że coraz więcej ludzi dostrzega wartość tego co robimy. Dziennikarzy TVP Sport zakwaterujemy w tym samym ośrodku, w którym będzie mieszkać nasza drużyna i można powiedzieć, że włączymy ich do sztabu reprezentacji na czas turnieju. Wszystko po to, żeby nasi kibice, mimo dużej odległości mogli być z nami najbliżej jak to możliwe – mówi Widłak.

Transmisje na żywo ze wszystkich naszych meczów na Mistrzostwach Europy, to na pewno świetna sprawa dla kibiców oraz nagroda za ogromny rozwój ampfutbolu w naszym kraju, a także za wyniki, jakie w ostatnim czasie osiągnęliśmy – dodaje Dragosz.

Mistrzostwa Europy dla naszej reprezentacji rozpoczną się we wtorek, 3. października, kiedy to biało-czerwoni zmierzą się z doświadczonymi Francuzami. Dzień później Polacy zagrają z Belgami, którym kilka lat temu pomagali zakładać pierwszą drużynę. Fazę grupową zakończy czwartkowy mecz z Włochami, którzy znają się z naszymi zawodnikami bardzo dobrze.

Po fazie grupowej nastąpi losowanie, które wyłoni pary ćwierćfinałowe. Wyjście z grupy i ewentualne zwycięstwo w 1/4 przybliży Polaków do tak upragnionej strefy medalowej. Nasi kadrowicze liczą, że przy tak długim i intensywnym turnieju ważna rolę odegrają czynniki pozasportowe, które zawsze były mocną stroną biało-czerwonych.

Atmosfera w kadrze jest świetna! – mówi bramkarz Jakub Popławski, na co dzień skrzydłowy Mazovii Mińsk Mazowiecki. – Gra w reprezentacji to dla mnie wielki zaszczyt. Bardzo ciężko pracowaliśmy szykując się do tych mistrzostw, jestem pewien że każdy z nas da  z siebie wszystko i nie odpuści nawet jednej minuty. Jestem pewien, że wrócimy do Polski z medalami!

European Amputee Football Championship 2017

1-10 października, Stambuł – Riva

Grupa A: Turcja, Hiszpania, Niemcy, Gruzja
Grupa B: POLSKA, Włochy, Francja, Belgia
Grupa C: Rosja, Anglia, Irlandia, Grecja

Plan meczów reprezentacji Polski:
3.10 godzina 11:30 Polska v  Francja,
4.10 godzina 14:00 Polska v  Belgia,
5.10 godzina 14:00 Polska v  Włochy.

Partnerem Głównym Reprezentacji Polski jest: Ottobock Polska

Partnerzy Reprezentacji Polski: PZPN, Fundacja Sport Twoją Szansą, NIKE

Oficjalni Dostawcy: Nutrilite, Mikirad, Clifford Chance, Uhlsport, SoccerArena

Organizacje Partnerskie: Fundacja Aniołów Miłosierdzia, Fundacja Piłka jest Piękna, MOS Cetrum.

Udział reprezentacji Polski w Mistrzostwach dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz PFRON.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.