zdjęcie grupowe reprezentacji polski koszykówki na wózkach inwalidzkich

Polscy koszykarze na Mistrzostwach Świata.

Polscy koszykarze na wózkach awansowali do Mistrzostw Świata, które odbędą się za rok w Hamburgu. Awans zapewniliśmy sobie po zwycięstwie nad Izraelem. Mecz był bardzo emocjonujący, a do wygranej poprowadził nasz zespół grający trener – Piotr Łuszyński. Zdobył 36 punktów i zanotował 9 zbiórek oraz sześć asyst.

W pierwszej kwarcie nic nie zwiastowało takich emocji. Prowadziliśmy spokojnie 19 do 14, ale w drugiej odsłonie zawodnicy z Izraela rzucili się do odrabiania strat i wyszli nawet na czteropunktowe prowadzenie. Na szczęście Polacy podjęli walkę i na przerwę schodzili z wynikiem 36:34 W trzeciej kwarcie prowadzenie przechodziło z rąk do rąk i dopiero pod koniec nasi zawodnicy odskoczyli na osiem punktów. W ostatniej kwarcie dobiliśmy przeciwnika wygrywając cały mecz 89:72 Polacy biorą udział w rozgrywanych na Teneryfie Mistrzostwach Europy.

Do tej pory wygraliśmy z Holandią Szwajcarią i Włochami, a przegraliśmy z Hiszpanią i Francją. W ćwierćfinale ulegliśmy także Wielkiej Brytanii – i to mecz z Izraelem stał się kluczowy z punktu widzenia awansu na Mistrzostwa Świata. Jedzie tam sześć najlepszych drużyn Europy. Dzięki wspomnianemu zwycięstwu Polacy już w tej szóstce są, a o piąte miejsce zagrają dzisiaj z Hiszpanią.

Źródło zdjęcia: eurosport.onet.pl