na zdjęciu znajduje się zawodniczka ampfutbol junior w wieku około dwunastu lat

Polscy juniorzy Amp Futbol po międzynarodowym obozie w Rzymie!

Polska może być dumna ze swoich ampfutbolowych juniorów! – powiedział Simon Baker sekretarz Europejskiej Federacji Amp Futbol. – Obserwując ich w trakcie obozu widziałem wielu świetnych zawodników, którzy w przyszłości na pewno zagrają w reprezentacji Polski. Również trenerzy i rodzice zrobili na mnie świetne wrażenie. Mam nadzieję, że Amp Futbol w waszym kraju nadal będzie się tak dobrze rozwijał. – dodał były kapitan ampfutbolowej kadry Irlandii.

Coroczne międzynarodowe obozy mają na celu wsparcie rozwoju juniorskich programów w różnych europejskich krajach. Tak właśnie było w Polsce, gdzie pierwsze próby organizacji treningów dla ampfutbolowych juniorów podjęto w 2016 roku przy okazji historycznego campu w Dublinie. W dalszym rozwoju działań skierowanych do dzieci i młodzieży pomogła organizacja drugiego europejskiego obozu, który rok temu odbył się w Warszawie. Aktualnie Stowarzyszenie Amp Futbol organizuje już regularne ogólnopolskie, darmowe zgrupowania, na które przyjeżdżają zawodnicy z całego kraju (kolejne odbędzie się już w połowie września w Warszawie). To właśnie uczestnicy tych zgrupowań reprezentowali nasz kraj w stolicy Włoch.

Obóz w Rzymie był dla mnie kolejną świetną ampfutbolową przygodą. Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w tym wydarzeniu, ponieważ radość na twarzach wszystkich dzieciaków jest po prostu bezcenna. Fajnie było spotkać się ze znajomymi z poprzednich obozów oraz zwiedzić tak wiele niesamowitych zabytków, które zapierały dech w piersiach. Obóz był intensywny, ale bardzo przyjemny. Dzięki niemu mogłem znowu cieszyć się grą w piłkę. – powiedział 16-letni Krystian Kapłon, najstarszy z polskich uczestników campu, który jest już członkiem Reprezentacji Polski Amp Futbol.

Partnerem wyjazdu juniorów na camp do Włoch została marka KUBUŚ, która wspiera aktywny tryb życia wśród dzieci w ramach akcji Rusz się z Kubusiem. Dzięki temu wsparciu w międzynarodowym obozie wzięło udział więcej zawodników z Polski. Oprócz juniorów i ich rodziców do Włoch polecieli również polscy trenerzy – Maciej Kozik, Łukasz Kacprzak i Dawid Polak. Szkoleniowcy prowadzili zajęcia z zawodnikami z Anglii, Turcji, Niemiec, Irlandii, Szkocji, Grecji, Gruzji, Holandii oraz oczywiście Polski i Włoch.  

 

Coroczny międzynarodowy obóz daje możliwość wymiany doświadczeń, ale również porównania poziomu sportowego. Świetnie było zobaczyć, jak juniorski ampfutbol rozwija się we wszystkich krajach i jak dobrze nasi zawodnicy radzą sobie na tle Turków, Anglików, czy Niemców. – mówi trener Akademii Amp Futbol Varsovia Łukasz Kacprzak.

Również rodzice, którzy co roku towarzyszą zawodnikom w obozach, są dumni ze swoich dzieci oraz chwalą pomysł Europejskiej Federacji. – Junior Camp w Rzymie to był cudowny czas dla dzieciaków, ale też i dla nas rodziców. Nauka nowych umiejętności sportowych, współzawodnictwo, zdrowa rywalizacja szły w parze z integracją, nowymi przyjaźniami, nauką szacunku i tolerancji. Cieszę się, że jako mama po raz trzeci mogłam uczestniczyć w tym wydarzeniu. Te obozy sprawiają, że powstają przyjaźnie na całe życie i dla mnie to jest ich największa wartość – powiedziała Anna Woźniak, mama Igora – 16-letniego bramkarza.

Kolejny międzynarodowy Junior Camp dopiero za rok, ale kolejne ogólnopolskie zgrupowanie odbędzie się już 15-16 września w Warszawie. Zapraszamy do zgłaszania się wszystkich młodych chętnych po jednostronnej amputacji, lub z inną wadą nogi lub ręki. Udział w zgrupowaniach jest bezpłatny. Warto!

Partnerem wyjazdu Juniorów Amp Futbol na międzynarodowy obóz do Rzymu był KUBUŚ.

 

Spot wideo projektu Junior Amp Futbol: https://bit.ly/2uavCJi

Krótkie video z Campu: https://bit.ly/2L4s6Xm

 

  • W Amp Futbol mogą grać osoby po jednostronnej amputacji, lub z wadą wrodzoną nogi, lub ręki.
  • Na zgrupowania juniorskie Stowarzyszenie zaprasza dzieci i młodzież w wieku 5-18 lat.
  • Amp Futbol Polska prowadzi również stałą ogólnopolską rekrutację dorosłych zawodników.
  • Stowarzyszenie prowadzi również w Warszawie Akademię piłkarską dla dzieci z różnymi niepełnosprawnościami ruchowymi.

 

Zgłoszenia i informacje:

rekrutacja@ampfutbol.pl

+48 669 982 629

www.ampfutbol.pl/kontakt-amp/

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.