zdjęcie grupowe drużyny dziewcząt

Polki mistrzyniami Europy w Futsalu Głuchych.

Historyczny sukces Polek na Mistrzostwach Europy. Nasze zawodniczki wywalczyły złote medale w Futsalu Głuchych. Turniej rozgrywany był w fińskiej miejscowości Tampere.

Już w pierwszym meczu Polki pokazały ogromną siłę demolując Finki czternaście do jednego.

W kolejnych dwóch meczach biało-czerwone nie dały szans Szwedkom i Francuzkom wygrywając odpowiednio sześć dwa i osiem jeden. Do fazy pucharowej nasze dziewczyny wychodziły więc z pierwszego miejsca. Tam czekały na nie trzykrotne zwyciężczynie turnieju z ostatnich lat Rosjanki.

Mecz zapowiadał się więc na bardzo ciężki. Nic bardziej mylnego. Już w trzeciej minucie wynik otworzyła Marta Kaczmarczyk. Dwie minuty później na dwa zero strzeliła Agnieszka Boćkowska. Nasze zawodniczki już do przerwy prowadziły różnicą czterech bramek a cały mecz skończył się wynikiem 12-2. Bramki zdobyły Agnieszka Boćkowska-4, Marta Kaczmarczyk-3, Paulina Suchorowska-3, Wiktoria Aumiiller-1, oraz Justyna Siwek-1.

W półfinale Polki walczyły z Hiszpankami. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Obie drużyny grały ofensywnie ale nie wykorzystywały okazji podbramkowych. Wynik strzałem z rzutu wolnego otworzyła niezawodna Agnieszka Boćkowska. Dzięki jej bramce Polki przejęły kontrolę nad meczem i wygrały go trzy do jednego.

W finale na nasze dziewczyny czekały już Niemki, które pokonały Angielki.

Mecz zaczął się fatalnie bo już w drugiej minucie po błędzie naszej obrony rywalki objęły prowadzenie. Po kilku minutach udało się jednak wyrównać. W dalszej części meczu obydwa zespoły dołożyły jeszcze po jednej bramce i do przerwy było dwa do dwóch.

Sytuację Polek po przerwie skomplikowała kontuzja bramkarki. Z nieszczęścia skorzystały Niemki i pięć minut przed końcem meczu wyszły na prowadzenie pięć do trzech. Wówczas trener Opaczewski wycofał bramkarkę i wpuścił na boisko piątą zawodniczkę z pola Joannę Kaczmarczyk. Było to doskonałe posunięcie bo w ostatniej minucie Polkom udało się doprowadzić do remisu.

W dogrywce nasze zawodniczki zdecydowanie zaatakowały. Decydującą o zwycięstwie bramkę strzeliła Wiktoria Aumiiller z rzutu rożnego. Niemki starały się ratować sytuację w drugiej połowie dogrywki ale fenomenalnymi interwencjami popisała się Joanna Kaczmarczyk. Bramki podczas finału zdobyły Boćkowska-3, oraz Suchorowska Aumiiller i Siwek po jednej. W meczu o brąz Hiszpania wygrała z Anglią 9-3

Złoty medal to historyczny sukces Polek bo po raz pierwszy wywalczyły tytuł.

Dodatkowo tytułem króla strzelców może się pochwalić Agnieszka Boćkowska, która zdobyła 20 bramek i razem z Martą Kaczmarczyk została wybrana do najlepszej piątki turnieju.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodniczek, które pod koniec roku zapewniły nam masę radości i dały wielkie powody do dumy. Polska na mistrzostwach wystąpiła w składzie:
Lidia Maziarz, Krystyna Nowak, Emilia Althoff, Wiktoria Aumiiller, Agnieszka Boćkowska, Marta i Joanna Kaczmarczyk, Izabela Kużniak, Paulina Prusinowska, Justyna Siwek, Paulina Suchorowska i Karolina Wojtkiewicz.