piłakrze cieszący się z wygranego meczu i zdobycia brązu na ME 2017. Wszyscy siesza sie i leżą na murawie praktycznie jeden na drugim.

Mamy brąz Mistrzostw Europy!

Polacy pokonali Hiszpanię trzy do jednego w meczu o trzecie miejsce mistrzostw Europy w Turcji. Spotkanie było niezwykle zacięte i rezultat został ustalony dopiero po dogrywce.

Po wczorajszych półfinałowych porażkach obydwie drużyny przystąpiły do meczu niezwykle zdeterminowane.

Hiszpanie postawili na defensywę z rzadka tylko groźnie kontrując. W pierwszej połowie meczu nasi zawodnicy grzeszyli nieskutecznością. W kilku bardzo dobrych sytuacjach albo świetnie bronił Garcia albo nasi napastnicy strzelali obok bramki. Drugą część meczu również rozpoczęliśmy z animuszem. Sytuacje mieli Miś i Łastowski, próbował strzelić nasz kapitan Mateusz Kabała ale zawsze czegoś brakowało. Wreszcie trener Dragosz zdecydował się na zmianę i wpuścił na boisko siedemnastoletniego Kubę Kożucha. Okazało się to strzałem w dziesiątkę. Najlepszy zawodnik ubiegłego sezonu AMP futbol ekstraklasy, który do tej pory mimo dobrej gry nie strzelił w turnieju ani jednego gola dziś przeszedł samego siebie.

Na dziesięć minut przed końcem to dzięki jego akcji z Bartoszem Łastowskim zakotłowało się pod hiszpańską bramką i jeden z obrońców zagrał piłkę ręką. Turecki sędzia zamiast jednak podyktować ewidentny w tej sytuacji rzut karny odgwizdał wolnego, którego zmarnował Rafał Bieńkowski. Chwilę później Kożuch wywalczył kolejny stały fragment gry ale jak przez cały mecz Polakom zabrakło skuteczności. Sytuacja zmieniła się całkowicie w dogrywce. Zaraz na początku po szybkiej akcji Polaków bramkę zdobył wspomniany już Kuba Kożuch i trzeba przyznać, że zasłużył na nią jak mało kto.

Na tym jednak nie skończyły się popisy naszego młodego napastnika. Kilka minut po golu fantastycznie przejął piłkę na lewej stronie boiska, popędził jak francuski TGV i precyzyjnie zagrał piłkę do Bartosza Łastowskiego. Nasz Messi AMP Futbolu niezwykł marnować takich okazji strzelił na dwa zero i zdobył swoją dziesiątą bramkę w turnieju.

Gol dla Polaków spowodował rozpacz wśród Hiszpanów. Niektórzy z nich mieli już łzy w oczach ale mimo bardzo trudnej sytuacji w drugiej połowie dogrywki zebrali się w sobie i podjęli heroiczną walkę o odrobienie strat. Na szczęście w końcówce meczu stać ich było tylko na gola honorowego a Polacy dorzucili jeszcze trzecie trafienie, które rozstrzygnęło losy brązowego medalu.

Trzecią bramkę dla Polaków  i jedenastą swoją w całym turnieju zdobył Bartosz Łastowski.

Mistrzostwa dostarczyły nam fantastycznych emocji i kończą się dla Polaków cudownie. Trzecie miejsce w Europie to największy sukces polskiego AMP futbolu w krótkiej przyznajmy jeszcze historii tej dyscypliny w naszym kraju. Ostatnie dwa dni to świetny czas dla polskiej piłki nożnej. Reprezentacja Nawałki zapewniła sobie awans do Mistrzostw Świata po zwycięstwie z Czarnogórą, a zespół Dragosza wraca do kraju z medalem. Ceremonia wręczenia medali odbędzie się na ponad czterdziestotysięcznym stadionie Vodafone Arena, gdzie na co dzień swoje mecze rozgrywa zespół Besiktasu Stambuł. W wieczornym finale mistrzostw zagrają gospodarze ze świetnie spisującymi się w całym turnieju Anglikami.

Olbrzymie gratulacje dla naszych wspaniałych piłkarzy ale również dla TVP Sport (link do portalu), który to portal transmitował każdy mecz naszej kadry. Jak mogliśmy się przekonać mecze naszych zawodników cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem widzów i dostarczyły nam wszystkim niezwykłych emocji. W związku z tym rzucam propozycję aby przy okazji kolejnego wielkiego turnieju transmitować mecze naszej kadry narodowej w telewizji publicznej. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że tak grających zawodników obejrzą z wielką przyjemnością miliony Polaków.

Poniżej znajduje się link z video ze świętowania zwycięstwa i medalu polaków:

https://www.facebook.com/AmpFutbolPolska/videos/1705742429467566/

 

Autor fot. Bartłomiej Budny

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.