Polacy opracowali klawiaturę dla pracowników z niepełnosprawnością rąk

Dla osób z niepełnosprawnością praca na komputerze może być wyjątkowo uciążliwa i wiązać się z poważnym wysiłkiem. Z myślą o nich powstała wyjątkowa klawiatura dotykowa autorstwa polskiego start-upu ParrotOne – wynalazek na miarę naszych czasów.

Osoby z niepełnosprawnością mierzą się na co dzień z rozmaitymi trudnościami. Aby wesprzeć ich w tej codziennej walce z własnymi ograniczeniami oraz ułatwić im pracę w domu, polski start-up ParrotOne opracował wyjątkowe urządzenie – inteligentną klawiaturę dla osób z niepełnosprawnością i seniorów. Celem urządzenia jest pomoc chorym w kontakcie ze światem oraz zwiększenie aktywności zawodowej tej grupy osób, pracujących zdalnie.

Dotykowa klawiatura zaprojektowana została głównie z myślą o osobach z niepełnosprawnością rąk, u których pisanie na smartfonie bądź komputerze jest wyjątkowo kłopotliwe. Konstrukcja urządzenia stworzonego przez ParrotOne pozwala zminimalizować liczbę ruchów potrzebnych do wygenerowania tekstu. Urządzenie można z łatwością połączyć z różnymi usługami, jak poczta internetowa, komunikatory oraz SMS.

– Niepełnosprawnym oraz seniorom trudno pisać na klawiaturze dotykowej i mechanicznej. Wskutek słabszych mięśni ręce i dłonie szybciej się męczą. Przykurcza, niedowłady, spastyka, choroba Parkinsona, drżenie rąk i napięcia mięśni ograniczają swobodę i precyzję ruchów. ParrotOne wychodzi naprzeciw tym problemom – mówi Piotr Lewandowski, założyciel firmy odpowiedzialnej za innowacyjne urządzenie.

Branża już doceniła pomysł mogący realnie pomóc wielu chorym i seniorom, którzy pragną nadal pracować i pozostawać w stałym kontakcie ze światem. Autorzy projektu podczas grudniowej Wielkiej Gali Integracji zostali laureatami nagrody w kategorii „Aplikacje bez barier 2017”.

 

Autor: PAP,

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.