Grafika przedstawiająca Bartka Rzońce, mapę Polski wypełnioną zabytkami miast, przez które Bartek przejedzie oraz napis Wózkiem przez Polske

Poczytajcie o Bartku Rzońcy-człowieku, który przejedzie wózkiem całą Polskę!

Bartek wyruszył właśnie w trzytygodniową wyprawę przez Polskę. Pokona 900 kilometrów wózkiem inwalidzkim. Jak sam podkreśla chce przeżyć fantastyczną przygodę i pokazać, że choroba nie jest w stanie powstrzymać człowieka od walki o własne marzenia.

Trasa wyprawy Bartka biegnie ze Świnoujścia do Zakopanego. Po drodze odwiedzi Nowogard, Ińsko, Brzeziny, Drezdenko, Sieraków, Tarnowo Podgórne, Kórnik, Jarocin, Ostrów Wielkopolski., Ostrzeszów, Bolesławiec, Częstochowę, Zawiercie, Olkusz, Kraków, Myślenice, Rabkę Zdrój.

Rzońca choruje na nieuleczalną dystrofię mięśniową. Dla jego organizmu przejazd kilkudziesięciu kilometrów codziennie to bardzo poważne wyzwanie. Uważa, że olbrzymim sukcesem będzie dotarcie do każdego kolejnego miasta na trasie. Przesłaniem mojej wyprawy jest udowodnienie, że mimo wielu przeciwności losu można spełniać marzenia – mówi. Chcę zmotywować ludzi, którzy stracili marzenia i sens życia. Wierzę, że każdy może dokonać wszystkiego i ujrzeć piękno świata.

Przebieg trasy Bartka można śledzić na jego facebooku. Ściskam za niego bardzo mocno kciuki, ponieważ ludzie tak pozytywnie zakręceni budzą mój wielki szacunek. Sam głęboko wierzę w zasadę, zgodnie z którą nie ważne jest ile żyjesz, ważne jak wykorzystujesz czas, który otrzymałeś. Bartek Rzońca pokazuje, że z własnego życia potrafi robić fantastyczny użytek. W tym sensie jest osobą znacznie sprawniejszą i rozsądniejszą od wielu, którzy ciągle narzekają, nic im się nie podoba i marnują dzień za dniem. Mam nadzieję, że Bartkowi uda się pokonać całość trasy, której długość byłaby poważnym wyzwaniem dla niejednego zdrowego i silnego człowieka.

Będę także, w Waszym dobrze pojętym interesie drodzy czytelnicy, starał się namówić go do wywiadu na naszego bloga, a jako że jestem osobą skuteczną i też potrafię realizować własne cele – możecie się spodziewać jeszcze wielu informacji o Bartku na www.kolociebie.com.

źródło zdjęcia: Wózkiem przez Polskę (facebook)

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.